Má ustáť zdravotnícku krízu a vzkriesiť projekty. M. Palkovič sa ujal riadenia rezortu zdravotníctva

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Má ustáť zdravotnícku krízu a vzkriesiť projekty z plánu obnovy. Patológ Michal Palkovič sa ujal riadenia ministerstva zdravotníctva a po prvýkrát predstúpil pred kamery.

Výsledky auditu, ktorý spustili po odchode Vladimíra Lengvarského, majú byť známe budúci týždeň. 

Ťažké časy

Michal Palkovič uznal, že do rezortu prichádza v ťažkých časoch. Funkcie štátneho tajomníka a krízového manažéra sa ujal dva týždne po odchode Vladimíra Lengvarského.  

„Chcem zdôrazniť, že ak by naša vláda nebola v poverení, tak pán Palkovič by sa stal novým ministrom a bude teda požívať aj takúto moju dôveru,“ uviedol poverený premiér Eduard Heger.

Dohliadať má najmä na plnenie míľnikov z plánu obnovy, ktoré sa počas bývalého vedenia dostali do výrazného sklzu. Týka sa to najmä bratislavských Rázsoch.

Ak krízový manažér procesy nenaštartuje, štátna nemocnica nebude. 

Prečítajte si tiež:

Tri priority 

Michal Palkovič hovorí, že na ministerstvo prichádza s tromi prioritami vrátane plánu obnovy.  

„Ambulantný sektor, teda financovanie a personálne zabezpečenie, druhá časť je DRG a tretia je samozrejme vec výkazníctva dátových tokov, teda NCZI, jednotlivé informácie a tok informácií,“ povedal Palkovič.

Na ministerstve je druhý deň. S prostredím či kolektívom sa ešte iba zoznamuje. Hovorí, že personálne zmeny zatiaľ nechystá.

Prečítajte si tiež:

Audit na ministerstve

Na ministerstve beží audit, ktorý po odchode Vladimíra Lengvarského nariadil Eduard Heger. Kontrolujú sa dokumenty, ktoré bývalý šéf rezortu v posledných dňoch podpísal.

Sčasti už skontrolovali prerozdelenie dvesto miliónov pre menšie nemocnice.

 „Overovali sme dve veci, či splníme cieľ, počet postelí. Tam je to v poriadku. Teraz overujeme, či boli dodržané pravidlá férového finančného postupu a k tomu bude potom aj vyjadrenie na tlačovke, ktorú bude robiť ministerstvo,“ uviedla šéfka Sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti