Šéfom regulačného úradu má byť exminister Jahnátek

Ľubomír Jahnátek
Ľubomír Jahnátek Zdroj: TASR

Nového predsedu ÚRSO by mala vláda schvaľovať na schôdzi v júli.

Na post predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) odporučila dnes výberová komisia šéfovi Ministerstva hospodárstva (MH) SR Petrovi Žigovi (Smer-SD) exministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka. Informoval o tom dnes na brífingu predseda výberovej komisie, štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz.

Výberová komisia vyberala spomedzi štyroch uchádzačov. Okrem Jahnátka sa na výberovom konaní zúčastnil súčasný podpredseda ÚRSO Miroslav Čelinský, ako aj Jozef Legény a Ľubomír Blaško.

Jahnátek chce nezávislosť ÚRSO v prípade potvrdenia vládou garantovať podľa svojich slov "zo zákona". "Tváriť sa po 11 rokoch na najvyšších postoch v štáte, že nemám so stranou Smer-SD nič spoločné, by bolo neslušné voči tejto strane a bolo by to neférové voči občanom. Som za Smer-SD v hospodárskom výbore parlamentu, som tam ako nominant. Nie som členom Smeru, ale od roku 2006 som bol vždy nominantom strany Smer-SD. Teraz nejdem na základe nominácie predsedníctva Smeru alebo vlády, ale na základe nominácie AZZZ," priblížil.

Žiga nedávno informoval, že návrh na nového predsedu ÚRSO by mala vláda schvaľovať na svojej schôdzi 4. júla 2017. Zákon o regulácii v sieťových odvetviach, ktorý dáva kompetenciu vymenovať šéfa ÚRSO po novom vláde, bol v parlamente po prelomení veta prezidenta SR Andreja Kisku schválený 13. júna.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úrso

Dôležité udalosti