Prichádza jar a veľké oteplenie. Na juhu to bude na tričká

Ľudia si užívajú teplé jarné počasie.
Ľudia si užívajú teplé jarné počasie. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Teploty budú od piatka stúpať nahor. V príjemných hodnotách sa udržia aj nasledujúci týždeň. Podľa predpovedí je dokonca veľký predpoklad, že teploty prekročia 20-stupňovú hranicu.

Na Slovensku sa zo dňa deň začne otepľovať. V piatok (17. 3.) k nám začne prúdiť teplejší vzduch, denné maximá sa budú pohybovať od 8 do 13 stupňov. Bude slnečno a bez zrážok, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Pred nami je ešte teplejší víkend. Na sobotu hlásia meteorológia 14 stupňov, nedeľa by mala byť oblačnejšia, ale teploty do 16 stupňov.

Prečítajte si tiež:

​Začína sa jar

Na budúci týždeň sa už môžeme tešiť na jarné počasie. V pondelok (20. 3.) sa začína astronomická jar. Na tento deň vychádza jarná rovnodennosť. 

V pondelok bude oblačno a zamračené a miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 12 do 17 stupňov. Obdobie bude ako celok teplotne nadnormálne, uvádza SHMÚ. Dokonca môžu prvýkrát pokoriť 20 stupňov.

Stabilné a príjemne teplé počasie si však zrejme neužijeme dlho. Podľa predpovedí portálu accuweather.com príde na konci mesiaca ďalšie ochladenie.

Pozrite si predpoveď počasia na nasledujúce dni:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti