Starostlivo zvažoval pomer ceny a výkonu a kúpil auto z Číny. Len čo sa pohol od predajcu, už sa pokazilo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď sa podnikateľ Jozef Pavlík rozhodol pre kúpu nového auta, netušil, že radosť z neho bude mať len zopár minút.

Starostlivo zvažoval pomer ceny a výkonu a nakoniec kúpil vozidlo čínskej výroby. Len čo sa však pohol od predajcu z Trenčína, začali sa prejavovať chyby jedna za druhou.

To ho ešte čakala 200-kilometrová cesta do Svitu. „Zavolal som do salónu, kde som auto kúpil, po asi piatich minútach. Povedali mi, že oni sú už doma. Povedal som, že dobre, tak pôjdem do najbližšieho servisu do Košíc, s čím predajca súhlasil,“ uviedol.

Požičané auto

Chybné vozidlo je tam od polovice decembra.

„Mám zo servisu dokumenty o reklamačnom protokole, kde sa spísali všetky chyby auta, ktoré mi aj potvrdili. Náhradné vozidlo som dostal s podmienkou, že prenájom je bezplatný, ale podieľa sa na tom distribútor a salón, po polovici,“ spresnil.

Prečítajte si tiež:

​Náhradné auto som využíval mesiac a pol. Potom sa mi ozval ďalší salón s tým, že ak ho chcem využívať aj naďalej, musím zaplatiť 40 eur na deň, alebo ho doniesť, lebo distribútor odmieta zaplatiť polovicu. Takže som ho odniesol,“ vysvetlil Pavlík.

Následne mu ponúkli ďalšie vozidlo, také, aké si on kúpil, avšak nemalo havarijnú poistku. To neprijal.

Podnikateľ medzitým jazdí namiesto auta hromadnou dopravou a medzitým si volá a píše s predajcom, servisom aj distribútorom.

Reakcia predajcu

Komunikácia s predajcom je podľa neho aktuálne najlepšia. „Snaží sa túto situáciu vyriešiť čo najlepšie. Naopak, distribútor odmieta odpovedať na maily aj SMS správy.“

Prečítajte si tiež:

​S predajcom vozidla sme hovorili aj my, no odmietol zverejniť celé meno aj telefonát.

Vysvetlil nám, že celý problém je v tom, že reklamácia bola podaná v polovici decembra. Prišli Vianoce a následne aj oslavy čínskeho Nového roka, čo objednávanie súčiastky pozdržalo.

Daný komponent by však mal byť už na Slovensku. „Zdržanie dodania náhradného dielu je spôsobené pretrvávajúcou krízou v dodávkach náhradných dielov v automotive segmente,“ uviedla v stanovisku zástupkyňa importéra vozidla.

Jozef Pavlík je však skeptický. Toto už vraj počúva niekoľko týždňov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.