Slota skolaboval pred súdom. Stíhajú ho za podplácanie po nehode

Ján Slota neprišiel na súd.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Nedvíhal ani telefón.

Expolitik Ján Slota dnes neprišiel na súd. Údajne skolaboval. Prokuratúra ho stíha za podplácanie. Účastníkom dopravnej nehody mal ponúkať peniaze za to, že incident nebudú riešiť cez políciu.

Do budovy špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici dnes prišiel iba obhajca Jána Slotu.

Podľa jeho slov expolitik plánoval na pojednávanie prísť, no krátko pred ním mu vraj Slotovi príbuzní oznámili, že skolaboval. Vravel teda, že prísť chcel, no jeho zdravotný stav mu to neumožnil. Obhajca Pavol Kuric nevedel ani to, či je expolitik v nemocnici alebo doma.

Sudca vyhlásil prestávku a požiadal Kurica, aby Slotovi zavolal, čo sa vraj ale nepodarilo. Telefón popoludní nedvíhal ani nám.

Ján Slota ešte začiatkom minulého roka narazil so svojím Porsche do pred ním idúceho auta. Za všetko hovoria vtedajšie slová účastníka nehody.

„Otvoril som dvere a kto tam? Pán Slota opitý jak bomba. Spal za volantom, hlavu na vystrelenom airbagu. Som ho vyzval, aby vystúpil z auta, nechcel. Nakoniec som ho vytiahol z auta, ale nechcel komunikovať, len nadával. Potom sa do auta späť vrátil."

To, že bol Ján Slota opitý, potvrdil už aj súd. Za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky dostal šesťtisícovú pokutu. Prokuratúra ho však teraz viní z toho, že sa vodiča poškodeného auta pokúšal podplatiť.

Účastník nehody ešte vtedy pokračoval: „Prišiel asi po troch minútach za mnou ku môjmu autu, kde som stál s tým druhým spoluúčastníkom tej nehody a vulgárne nadával na všetko možné dookola. Vytiahol peňaženku a núkal mi peniaze, že sa dohodneme. Ale nebolo mu nič rozumieť, lebo bol fakt pod vplyvom alkoholu silného, tackalo ho a bol veľmi opitý."

Sudca špecializovaného trestného súdu ho trestným rozkazom za podplácanie odsúdil.

"Sudca v trestnom rozkaze uložil obvinenému súhrnný trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na dva roky," uvádza hovorkyňa špecializovaného súdu.

Zakázal mu aj šoférovať na rovných šesť rokov. Ján Slota ale podal voči trestnému rozkazu odpor, obhajovať sa chce v riadnom súdnom procese. Na jeho začiatku, ale chýbal.

Sudca teda musel pojednávanie odročiť, pokúsi sa ho zopakovať v posledný júlový deň.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján Slota

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.