Kandidát na bratislavského župana Jakubec naletel a zverejnil výsledky falošného prieskumu

Martin Jakubec.
Martin Jakubec. Zdroj: Prodimedia

Agentúra AKO po konzultácii s právnym zástupcom podnikne ďalšie kroky na ochranu svojho dobrého mena.

Agentúra AKO, s. r. o., sa dištancuje od falošného "prieskumu" preferencií kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré dnes publikoval Martin Jakubec na svojom Facebooku v mene agentúry AKO.

Agentúra zároveň "prehlasuje, že žiaden prieskum pre kandidáta Martina Jakubca nerealizovala a ním zverejnené výsledky nekorešpondujú ani so žiadnym výsledkom nami realizovaných prieskumov na tému volieb predsedu Bratislavského samosprávneho kraja".

K zverejneným výsledkom zároveň agentúra podotýka, že súčet preferencií jednotlivých možností je 97,2 percenta miesto 100 percent, čo tiež napovedá o pravdepodobnom "kreatívnom" pôvode zverejnených výsledkov. "Agentúra AKO po konzultácii s právnym zástupcom podnikne ďalšie kroky na ochranu svojho dobrého mena," uzavrel riaditeľ agentúry Václav Hřích.

Martin Jakubec sa k celej kauze vyjadril na svojom FB profile."Dnes sme sa dozvedeli, že prieskum, ktorý sme zverejnili, nebol dôveryhodný a hoci bol v prvom momente potešujúci, zistili sme, že sa jednalo o fake z blog sme kde nám bol čitateľom zaslaný. Nevadí, o pár dní zverejníme nový prieskum, o ktorý sme požiadali dve nezávislé prieskumné agentúry," napísal Jakubec.

BRATISLAVA/TASR/TVNOVINY

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martin jakubec

Dôležité udalosti