Maturitný týždeň uzavrie test a sloh pre žiakov zo škôl národnostných menšín

Maturitný týždeň uzavrie test a sloh pre žiakov zo škôl národnostných menšín

Maturitný týždeň uzavrie v piatok externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl národnostných menšín.

„Zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude maturovať približne 1600 žiakov,“ priblížili z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ukrajinský jazyk a literatúra čakajú 28 maturantov.

Prečítajte si tiež:

​Týždeň písomných maturít v utorok 14. marca otvorili externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a literatúry. V tomto školskom roku je prihlásených na maturitnú skúšku viac ako 41.000 žiakov. V stredu (15. 3.) maturanti absolvovali písomnú maturitnú skúšku z cudzieho jazyka. Vo štvrtok (16. 3.) písomne maturovalo z matematiky viac ako 5100 žiakov.

Žiaci, ktorí počas týždňa nemohli absolvovať maturitnú skúšku zloženú z písomného testu a slohovej práce, budú mať k dispozícii náhradný termín. Ten je pre externú časť a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky určený na 3. až 5. apríla a 12. apríla.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín  zo 14. 3. 2023:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti