Zregenerujte vlasy po zime. Ako na jednotlivé typy a farby

Po zime si zničené vlasy zaslúžia regeneráciu.
Zdroj: Shutterstock.com

Prečítajte si rady odborníka.

Možno o tom ani neviete, ale zima poriadne potrápila vaše vlasy. Silný studený vietor ich extrémne vysušuje, čím spôsobuje lámanie a mechanické poškodenie. Vlasy strácajú lesk a vnútornú výživu. Aj časté chodenie medzi interiérom a exteriérom im pre veľké teplotné rozdiely spôsobovalo stres.

Zdroj: Shutterstock.com"Najčastejšia chyba, ktorú ženy počas zimy robia je, že odchádzajú z domu s vlhkými vlasmi, čo počas mrazivého počasia nie je najvhodnejšie. Tu nastáva zamrznutie vody, ktorou je vlas čiastočne nasiaknutý. Následkom je, že vlas pod vplyvom mrazu v niektorých častiach niekoľkonásobne zväčší objem a praskne. Takto otvorený vlas ostane suchý a po krátkom čase sa odlomí. Zabrániť sa tomu dá dokonalým vysušením vlasov fénom. Doma by ste mali ostať ešte asi hodinu, aby sa posledné nano čiastočky vody z vlasov a pokožky odparili," radí vlasový odborník a stylista Lukáš Bielka.

Zdroj: DNJ beauty&styleA ak ste nepoužívali počas zimy kvalitný šampón, kondicionér a výživnú masku, ktorá zásobuje vlasy lipidmi, vitamínmi a minerálmi do hĺbky, nečudujte sa, že vašim vlasom chýba lesklý vzhľad, pružnosť, flexibilita a hebkosť. Napraviť to ale môžete návštevou kaderníckeho salóna. Doprajte si výživnú vlasovú kúru. Vaša koruna krásy potrebuje po zime zregenerovať.

Jar je totiž najlepším obdobím na zmenu účesu a strihu. Práve teraz sa totiž nemusíte báť experimentovať aj s novými farbami. "Jemné zosvetlenie alebo výraznejší odtieň vášho nového strihu vám rozžiari tvár. U nás na Slovensku ešte nie je veľmi známa tzv. priesvitná farba. Tá je vhodná pre ženy, ktoré majú nefarbené vlasy a po zime by ich chceli prebudiť k životu. Nemení farbu vlasov, ale vytvára lesk a rozžiari ich," radí Lukáš Bielka zo salónu DNJ beauty&style.

Zdroj: Shutterstock.comNa čo si dať pozor podľa farby a typu vlasovBlond vlasy

Nielen v zime sú najviac náchylné na vysušovanie. Špeciálna starostlivosť je nutná počas celého roka. Preto vám doma nesmie chýbať šampón, kondicionér na blond alebo melírované vlasy. Počas zimy treba častejšie chodiť na regeneračné kúry do salóna. Ak nestíhate, obstarajte si kvalitnú masku domov.

"Všetky farbené vlasy sú náchylnejšie na vysušovanie počas zimy. Vytráca sa intenzita odtieňu, čo je spôsobené chladom a nepriaznivým počasím. Preto je dobré pre zimou voliť tmavší odtieň vlasov, aby boli "obalené", čo pôsobí ako ochrana pred suchým a studeným počasím," vysvetľuje odborník zo salónu DNJ beauty&style.

Zdroj: Shutterstock.comTmavé vlasy

Väčšinou sú hrubé a pevné. Starostlivosť o ne je taktiež potrebná, len nemusí byť taká intenzívna. "Tým, že sú vlasy tmavé a farbené, sú dostatočne obalené a vo vnútri plné pigmentov, ktoré nedávajú až taký priestor zime ako ostatné typy vlasov. Ak sú vlasy tmavé, ale s prirodzeným odtieňom, stačí používať vhodný šampón a kondicionér a maska môže byť tiež ako doplnok," radí Lukáš.

Kučeravé vlasy

Takisto majú väčšiu tendenciu byť suchšie ako rovné vlasy, preto by ste mali používať špeciálnu kozmetiku určenú na kučeravé vlasy a častejšie si robiť vlasové zábaly s vyživujúcou maskou.

Zdroj: Shutterstock.comJemné vlasy

Máte jemné vlasy? Tak najmä vy veľmi dobre poznáte elektrizovanie, ktoré spôsobuje kombinácia chladu a mechanického trenia vlasov o golier bundy, alebo nosenie čiapky. Hoci tu už máme jar, môžete s tým mať problémy aj teraz.

"Dá sa to zmierniť pravidelným zásobovaním vitamínmi, lipidmi a prípravkami, ktoré vlasy regenerujú. Výborná pomôcka je mať lesk v spreji, stačí ho málo. Vlasy ním obalia, jemne zaťažia a neelektrizujú. Použiť môžete aj lak s ľahkou fixáciou. Do končekov vlasov sa môže aplikovať malé množstvo vlasového olejčeka.Pôsobí ako ochranný film, stačí použiť pár kvapiek, rozotrieť v dlaniach a prečesávaním vlasov prstami aplikovať na celú dĺžku vlasov, na jemné vlasy opatrne a len na končeky," upozorňuje Lukáš Bielka.

BRATISLAVA/ Nikola Teleková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.