Najvyšší súd zrušil doživotné tresty trojici sýkorovcov

Róbert Lališ, prezývaný Kýbel počas obnoveného pojednávania Špecializovaného trestného súdu.
Zdroj: TASR

Konkrétne ide o Róberta "Kýbla" Lališa, Jozefa "Potkana" Roháča, Ivana "Vinca" Cuppera.

Traja zo skupiny sýkorovcov sa zrejme vyhnú doživotiu. Tresty im zrušil senát Najvyššieho súdu SR. Ide o troch členov organizovanej bratislavskej skupiny, konkrétne Róberta "Kýbla" Lališa, Jozefa "Potkana" Roháča, Ivana "Vinca" Cuppera. Ako prvý o tom informoval portál magazínu Plus 7 dní.

Senát Štefana Harabina totiž rozhodol, že celá kauza pôjde na Krajský súd v Banskej Bystrici. Mafiánske vraždy zločineckej skupiny sýkorovcov sa tak budú riešiť úplne od začiatku. Tvrdí, že všetci sudcovia Špecializovaného trestného súdu sú zaujatí a nemôžu v kauze ďalej pojednávať.

Senát zrušil verdikt Špecializovaného trestného súdu z apríla 2017 a vyhlásil ho za nezákonný. Dôvodom má byť tá istá chyba, na ktorú senát Najvyššieho súdu poukázal už vo februári.

Pre opakovaný nezákonný postup a opätovné zrušenie verdiktu sa navyše po uplynutí päťročnej väzby môže v septembri na slobodu dostať Ivan Cupper.

Pojednávanie v kauze najväčšieho gangu mafiánov v histórii Slovenska sa začalo na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici 20. januára 2015. Trojicu mužov odsúdili za založenie zločineckej skupiny a za vraždy podnikateľov Romana Deáka, bratov Diničovcov, Ukrajinca Dalera Hlavačku a černákovcov Alojza Házyho a Miloša Piliara.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sýkorovci

Dôležité udalosti