Domáce

Golonka sa na dôchodku asi nudí, je líder kandidátky

Bez servítky - Jozef Golonka

Europoslancom chce byť aj kúzelník.

Ministerstvo vnútra definitívne potvrdilo mená kandidátov pre eurovoľby. O dôveru sa uchádza 333 kandidátov, z toho 80 žien. Strany siahali po známych tvárach a menách, rovnako kandidujú aj dnešní poslanci v parlamente.


O dôveru voličov sa uchádza aj hokejová legenda Jozef Golonka. Je lídrom kandidátky Strana moderného Slovenska. Spolu s ním tam nájdete hudobníka a klaviristu Richarda Rikkona i futbalového trénera Ľubomíra Luhového.

Do politiky sa chce vrátiť aj dlhoročný šéf národniarov, dnes živnostník, Ján Slota, ktorému patrí č. 1 na Kresťanskej SNS.

Zdroj: facebook: Stéphane Martinache

O politiku má záujem aj riaditeľ nitrianskeho Divadla Andreja Bagara - Ján Greššo, ktorý je na kandidátke SDKÚ-DS, rovnako aj mama našej úspešnej tenisovej reprezentantky Katarína Cibulková.

Na kandidátke SNS nájdete bývalého futbalového reprezentanta Dušana Tittela, ale aj bývalého moderátora Karola Farkašovského. Ďalšieho známeho športovca, olympijského medailistu zo Soulu v roku 1988, Jozefa Lohyňu nájdete na kandidátke Most-Híd.

Na kandidátke KDH nájdete aj majiteľa známej cestovnej kancelária Ľuboša Felnera, kúzelníka. Drahoslava Tkáča na kandidátke Strany TIP.

Zdroj: SITA

V politike chce ostať aj neúspešný kandidát na prezidenta Jozef Behýl, ktorý je lídrom na kandidátke Nový parlament. Na kandidačnej listene Právo a spravodlivosť nájdete ako lídra Martina Daňa, ktorý o sebe tvrdí, že je novinár a preslávil sa tým, že pred dvomi týždňami volil na cestovný pas dva razy. Hrozí mu až päťročné väzenie.

Na kandidáke OĽaNO nájdete známu aktivistku proti korupcii a exrémizmu Vieru Dubačovú, vyhodené učiteľa Ota Žarnaya, či enviromentalistu Michala Kravčíka. Najmenej kandidátov - dvoch, má strana Magnificat Slovakia.

Ak chcete kto ešte kandiduje, všetky mená nájdete na tejto stránke.

Voľby do europarlamentu budú na Slovensku v sobotu 24. mája od 7.00 do 22.00 h. Na Slovensku pôjde o tretie eurovoľby, predtým sa konali v rokoch 2004 a 2009. Slovensko v EP zastupuje 13 poslancov.

Eurovoľby u nás charakterizovala nízka volebná účasť, v roku 2009 prišlo k urnám 19,64 percenta oprávnených voličov a v roku 2004 16,96 percenta. V oboch prípadoch to bolo najmenej zo všetkých členských krajín EÚ.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu


BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.