NAKA znova v akcii: Zadržali aj bývalého riaditeľa polície v Trnave. Vieme, z čoho ho vinia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

NAKA znova v akcii. Od skorého rána zasahujú na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja v rámci akcie Chikara 2.

Zatiaľ obvinili 16 osôb vrátane aktívneho policajného funkcionára. Razia súvisí s drogovým biznisom, niektorí sú obvinení z viacerých trestných činov súbežne. Informuje polícia na sociálnej sieti.

Medzi zadržanými sú viaceré známe mená. V putách skončil bývalý krajský riaditeľ polície v Trnave Bystrík Stanko a súčasný okresný riaditeľ polície v Trnave Rastislav Grznár. 

Bystrík Stanko pre TV Markíza vyhlásil, že je nevinný a že „vyťahujú nejakého kostlivca“. Príslušníkom šéfoval roky. V minulosti neúspešne kandidoval na primátora a aktuálne je funkcionár na Centre podpory krajskej polície v Trnave.

Vyšetrovateľ NAKA ho obvinil zo zneužívania právomoci, z činnosti pre zločineckú skupinu, vydieranie aj prijímanie úplatkov. Podľa našich zistení ich mal brať za to, že kryl gang a poskytoval im informácie o pripravovaných policajných akciách.

Rastislav Grznár je obvinený tiež zo zneužívania právomoci, činnosti pre zločineckú skupinu, prijímanie úplatkov aj z prípravy zločinu hrubého nátlaku.

​​Podľa našich informácií elitní policajti zadržali aj bývalého džudistu Tibora Gubáňa. Toho len nedávno prepustili z väzenia, na nohe má monitorovací náramok.

Gubáňa naposledy zadržali pred viac ako rokom pri tej istej razii ako influencerku Zuzanu Plačkovú, ktorej neskôr zrušili obvinenie. 

Pozrite si video, ako polícia odvádza v putách Tibora Gubáňa:

Akcia ​​​Chikara 2

Zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinili 14 ľudí. 

„Štyroch ľudí zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, dvoch zo zločinu prijímania úplatku, jedného aj zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy, jedného aj zo zločinu vydierania, dvoch aj z prečinu podplácania,“ uviedla polícia.

Počas policajnej akcie celkovo zadržali desať obvinených osôb.

„Aktuálne v danej veci prebiehajú zaisťovacie úkony (domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov), po čom budú vykonávané výsluchy zadržaných obvinených,“ dodáva polícia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.