Domáce

Obvinení z kšefovania s onkoliekmi už poznajú trest

Národný onkologický ästav.
Národný onkologický ästav. Zdroj: TV Markíza

Dostali spodnú hranicu sadzby.

Všetci obvinení v kauze kšeftovania s onkologickými liekmi uzavreli dohodu o vine a treste. Televízii Markíza to potvrdila prokuratúra. V prípade, ktorý sa prevalil pred dvoma rokmi v Národnom onkologickom ústave sa obvinení dohodli na trestoch na spodnej hranici sadzieb, ktorá im hrozila.

Z obchodovania s onkologickými liekmi bola podozrivá skupina zamestnancov ústavu a dvaja pracovníci farmafiriem. Polícia rozbehla akciu. Z obvinení vyplývalo, že siedmi zamestnanci zarábali hlavne na zvyškoch z liekov. Tie mali pôvodne vyhadzovať, ale údajne si ich nechali a použili pri inom pacientovi. "Neminutú ampulku potom vraj posunuli magistrovi, ktorý ju vymenil za nové balenie. To potom predávali," informovala Markíza.

Obvinení sa už krátko po začatí vyšetrovania priznali, polícia tak do roka vyšetrovanie ukončila. Pred pár dňami došlo k uzavretiu dohody o vine a treste, obvinení uznali vinu z trestného činu zločinu krádeže. Všetci dostali tresty na spodnej hranici zákonnej sadzby, pri jednej obvinenej došlo k zníženiu trestu pod túto hranicu.

"Tresty sú odstupňované podľa účasti jednotlivých obvinených na činoch ich organizovanej skupiny. Dohodli aj tresty prepadnutia veci v celkovej hodnote takmer 21.000 eur a peňažné tresty celkovo za 6000 eur. K dohode o vine a treste sa bude musieť ešte vyjadriť aj súd," dodala televízia s tým, že pojednávanie zatiaľ vytýčené nie je.

Téme sa venoval Michal Hečko.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.