Hasiči už prekryli zničené strechy. V B. Štiavnici sú stále na nohách, no dostali aj dobrú správu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hasiči začali provizórne prekrývať strechy budov, ktoré poničil oheň. Banskoštiavničania sú stále na nohách, no dostali aj dobré správy. Búrať zrejme nebude treba ani jednu z budov.

Prekryť musia aj kompletne zhorenú strechu základnej umeleckej školy. Včera aj dnes z nej vynášali, čo sa dalo, dnes sme sa v budove boli pozrieť aj my. Sprevádzal nás vojak a primátorka Nadežda Babiaková. Vnútro budovy je zničené, nedostali sme sa všade.

Vo štvrtok (23. 3.) začnú chlapi stavať provizórnu drevenú konštrukciu, ktorú potom prekryjú nepremokavým materiálom. Učitelia z umeleckej školy ale i mnohí, ktorí pomáhali, dokázali zachrániť väčšinu vecí. Učiť sa budú v budove, kde donedávna sídlili vodohospodári.

„Za pomoci dvihákov a armády sa nám podarilo zachrániť aj to najvzácnejšie klavírne krídlo, ktoré tu je,“ uviedla riaditeľka umeleckej školy.

Ak všetko dobre pôjde, deti by sa v škole mohli učiť už budúci týždeň. Riaditeľka umeleckej školy má aj ústny súhlas od hygieny. Čaká ešte na potvrdenia z iných úradov. Svoje miesto zmenilo aj banskoštiavnické informačné centrum. Včera sa presťahovali, dnes si pomaly upratovali nové priestory.

Primátorka dodala, že sumarizujú poistné tabuľky, ktoré odošlú vláde.

Prečítajte si tiež:

Banská Štiavnica sa spamätáva. Ľudia sa snažia nemyslieť na to, koľko práce ich ešte čaká. Centrum mesta stále strážia vojaci aj policajti a je ohradené kovovými zábranami. O situáciu sa zaujíma aj UNESCO, mesto je súčasťou jeho lokalít. Práve experti z UNESCO chcú pomôcť pri obnove pamiatok.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.