Mamička zverejnila fotku polročnej dcérky s pírsingom so silným posolstvom

Mamička zverejnila fotku polročnej dcérky s pírsingom so silným posolstvom
Zdroj: Facebook/ Enedina Vance

Žena chcela poukázať na problematiku obriezok a zdobenia tiel malých detí. Ostala však nepochopená.

Mamička s menom Enedina Vance bola zničená. Mala pocit, že ostatní rodičia neporozumeli jej posolstvu. Že ju nepočúvajú. Tak si v telefóne upravila fotku svojej šesťmesačnej dcérky a dorobila jej pírsing. Snímku následne zdieľala na Facebooku, kde vyvolala rozhorčené reakcie. K fotke totiž napísala: "Až do jej 18-tich robím rozhodnutia za ňu. Ja som ju stvorila, vlastním ju."

Čo Enedina, ktorá je v skutočnosti odporkyňou pírsingov, náušníc a detských obriezok, nečakala, boli rozhorčené reakcie rodičov z celého sveta. Dostávala výhražné správy a hrozili jej, že na ňu pošlú sociálku. Píše CNN.

Ale obrázok splnil svoj účel. Rodičia o tejto téme hovorili. "Nemôžem uveriť, koľkým ľuďom ušlo to, že to boli čisto satirické. Použila som totiž hashtag sarkazmus. Napriek tomu mi ľudia stále píšu, že ma zabijú, že zavolajú sociálku a odoberú mi deti," zdôverila sa 35-ročná matka.

Zákon v štáte Ohio povoľuje aj neplnoletým deťom pírsingy a tetovanie so súhlasom rodiča alebo opatrovníka. Enedina narážala na fakt, že aj maličkým deťom nechávajú rodičia automatiky nastreliť náušnice a podľa nej, by mali nechať na dieťati, aby sa rozhodla samé, keď bude staršie.

Čo sa týka obriezky, mnoho amerických rodičov uviedlo, že nechali svoje deti obrezať preto, lebo prevažuje všeobecný názor, že sa to má a je to hygienickejšie. Podľa Enediny by mali mať na výber samotné deti a rozhodnúť sa v neskoršom veku.

'Pierced' baby picture sparks outrage among parents

This new mother posted an altered picture of her baby with what appeared to be a piercing and sparked outrage on Facebook http://cnn.it/2uT9aSV

Zveřejnil(a) CNN dne 9. červenec 2017

V roku 2012 Americká pediatrická akadémia zistila, že prínosy obriezky pre zdravie prevažujú nad rizikami. Ale zároveň uviedla, že prínosy nie sú dostatočne presvedčivé na to, aby rodičom odporučili dať dieťa obrezať.

ôNeexistuje žiadny presvedčivý dôvod odoprieť chlapcom legitímne právo rozhodnúť sa, ke´d sú už dostatočne starí na to, aby tak urobili," uviedla správa. 

"Nikto nemá právo meniť, modifikovať alebo zmrzačiť telo iného človeka pre estetické účely," dodala mladá mamička.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.