Ktorá veková kategória najviac podvádza? Budete prekvapení

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Počet neverníkov vo veku od 50 do 60 rokov sa od roku 2000 zvyšuje.

Inštitút pre štúdium rodiny zverejnilo prekvapivé výsledky prieskumu, v ktorom zisťovali, ktorá veková skupina ľudí má najväčšie sklony k nevere. Mnohí predpokladajú, že ľudia po 50-ke sú už usadení a spokojní vo vzťahu či v manželstve. Ale ukázalo sa, že práve 55-ročné ženy aj muži majú častejšie mimomanželský pomer ako o polovicu mladší ľudia. Píše The Sun.

Až 20 percent amerických žien nad 55 rokov priznalo, že majú mimomanželský sex. Podľa profesora Nicholasa H. Wolfingera z univerzity v Utahu sa len 14 percent z tých, ktorí mali menej ako 55 rokov priznalo, že boli neverní.

Počet neverníkov vo veku od 50 do 60 rokov sa od roku 2000 zvyšuje. Väčšina z tých, ktorí sa priznali k nevere, sa oženili keď mali od 20 do 30 rokov.

Môže sa zdať, že sa starší ľudia uchýlili k nevere pre nudu v manželstve alebo krízu stredného veku. Profesor má však inú teóriu. Tvrdí, že títo ľudia dosiahli sexuálnu revolúciu a majú za sebou viac partnerov ako mladšie generácie.

Samozrejme, že sa ľuďom nevera nepáči, ale postoj k mimomanželskému romániku sa medzi staršími ľuďmi akosi zmiernil. "Aj keď v posledných desaťročiach klesol počet rozvodov, došlo k vzostupu "šedého" rozvodu," povedal profesor.

Dodal, že znižujúca sa miera nevery medzi mladšími Američanmi predpovedá budúcnosť monogamného manželstva.

USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti