Domáce

Žiadna počítačová hra, ale tvrdá realita: Pozrite si videá zo zásahov kriminálky

zasah.jpg

Českí a slovenskí vyšetrovatelia klepli po prstoch drogovým dílerom.

Polícia rozložila česko-slovenskú vetvu výrobcov, kuriérov a dílerov drog. Počas medzinárodnej protidrogovej akcie skončil v rukách polície aj slovenský občan Rudolf B. (41) a český občan Roman H. (28). Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ich už obvinil z drogovej trestnej činnosti.


Ich hodnotu znalec odhadol až na 150.000,- až 256.000,- eur. Presne toľko, koľko podľa predbežného znaleckého skúmania predstavuje 21.356 obvykle jednorazových dávok metamfetamínu. Ten bol totiž ukrytý pod čalúnením zadných dverí.

Oboch podozrivých príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali priamo pri odovzdaní objednaného tovaru. V úkryte našli 1,5 kilogramu metamfetamínu, ktorý už skúmajú znalci. Zaistili aj menšie množstvo marihuany, mobily, SIM karty, notebook a výbavu na dávkovane drogy.


Obaja sú obvinení z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. V súčasnosti sa nachádzajú vo väzbe. O akcii informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. BRATISLAVA/TVNOVINY.SK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti