Osem podozrivých z vraždy Daniela Tupého pustili na slobodu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Osem podozrivých z vraždy Daniela Tupého strávilo dve noci v policajnej cele. Podľa zistení TV Markíza sú už vonku a obvinení nie sú. Potvrdili nám to viaceré zdroje z vyšetrovania. No polícia na prípade ďalej intenzívne pracuje.

"Potvrdzujem, že nášho klienta ráno o 4.00 h po uplynutí 48 hodinovej lehoty zadržania, prepustili na slobodu. Dôkazná situácia, s ktorou sme sa oboznámili iba z príkazu na domovú prehliadku, bola nedostatočná a preto nebolo ani vznesené obvinenie. Kategoricky sme popreli podozrenia zo spáchania trestných činov a vo veci sme ďalej odmietli vypovedať," povedal pre televíziu Markíza advokát Mateja Bulíka Martin Berec.

Lehota vyšetrovateľovi NAKA v tomto prípade uplynula dnes ráno (23. 3.), dovtedy musel rozhodnúť o tom, či niekoho zo zadržaných obviní alebo prepustí bez stíhania na slobodu.

„Krajská prokuratúra Bratislava sa nebude k veci bližšie vyjadrovať, aby nedošlo k zmareniu účelu trestného konania, vo veci i naďalej prebiehajú procesné úkony,“ uviedol prokurátor oddelenia dozoru v trestnom konaní a súčasne hovorca krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

Tu sú podrobnosti o podozrivých mužoch

Medzi zadržanými boli známi neonacisti, o ktorých sú si policajti istí, že boli na mieste činu.

Policajti z NAKA v utorok (21. 3.) od skorého rána zasahovali na mnohých miestach v bratislavskom a trnavskom kraji. Počas akcie, ktorú nazvali Karma, zaistili aj množstvo stôp.

Prečítajte si tiež:

Podľa našich informácií bol medzi zadržanými aj Marián Molnár, podľa medializovaných informácií niekdajší člen neonacistickej scény.

V minulosti pózoval ako model pre extrémistickú značku Eighty-Eight na mieste, kde bol Daniel Tupý zavraždený.

Na inej fotografii zase hajloval s ďalším zadržaným Matejom Bulíkom. Ten pózoval rovnako ako Marián Molnár na Tyršovom nábreží. 

Prečítajte si tiež:

​Osemnásť rokov bez trestu

Daniel Tupý bol 21-ročný študent filozofickej fakulty, ktorého neznámi páchatelia dobodali na smrť ešte v roku 2005 na petržalskom brehu Dunaja.

Polícia vtedy z vraždy obvinila členov gangu piťovcov. Súd ich všetkých oslobodil. 

Vtedy bolo podozrenie, že v skupine zadržaných bol rodinný príslušník nejakého vysokopostaveného policajného funkcionára.

To by malo platiť aj o jednom zo zadržaných, ktorého otec v čase vraždy pracoval na kriminálke. 

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 21. 3. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.