Domáce

Prípad bitky pred nitrianskym barom Mariatchi má ďalšie pokračovanie

Útok na študentský bar v Nitre.
Útok na študentský bar v Nitre. Zdroj: YouTube

Generálny prokurátor odvolal okresného prokurátora v Nitre.

V kauze bitky pred nitrianskym barom Mariatchi generálny prokurátor Jaromír Čižnár odvolal okresného prokurátora v Nitre a podal na dve dozorujúce a službukonajúce prokurátorky disciplinárne návrhy.

„Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa nestotožnil s opatreniami, ktoré prijal krajský prokurátor v Nitre. Generálny prokurátor využil svoju disciplinárnu právomoc a podal vo vzťahu k prokurátorkám Okresnej prokuratúry v Nitre dva disciplinárne návrhy. O disciplinárnych návrhoch rozhodne disciplinárna komisia."„Zároveň generálny prokurátor rozhodol o odvolaní okresného prokurátora v Nitre. K postupu generálneho prokurátora vo vzťahu k okresnému prokurátorovi v Nitre zaujala pozitívne stanovisko aj Rada prokurátorov SR," uviedla pre TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Podľa jej slov, v trestnej veci bitky pred barom Čižnár naďalej intenzívne koná v súčinnosti s vyšetrovateľom KR PZ v Nitre. Prípravné konanie nie je ukončené. „Charakter a druh procesných úkonov neumožňuje v súčasnej dobe poskytnúť bližšie informácie o trestnej veci," dodala ďalej Predajňová.

Prokurátorka, ktorá mala v deň útoku službu, pôvodne dostala od krajského prokurátora v Nitre koncom februára výčitku za to, že nespísala záznam o oznámení zadržania a prepustenia podozrivých. Dozorujúca prokurátorka dostala zase napomenutie pre porušenie základných povinností. Následne Čižnár skúmal, na základe akých úvah dospel krajský prokurátor k tomu, že takéto opatrenia sú dostačujúce. Zároveň sa kvôli tomu stretol 27. februára so šéfom nitrianskej krajskej prokuratúry Vojtechom Ernestom.

Prípad, pre ktorý boli dvom nitrianskym okresným prokurátorkám uložené disciplinárne opatrenia, sa odohral vlani v októbri, keď muži s vyholenými hlavami priamo pod kamerou mestskej polície zaútočili na návštevníkov a obsluhu baru Mariatchi.

Päticu mužov obvinili až 28. januára, krátko po tom, ako bol prípad medializovaný. O dva dni neskôr nechala prokurátorka obvinených prepustiť, aj keď polícia pripravila návrh na väzbu- Brutálny útok neonacistov na študentský bar v Nitre zachytila kamera

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.


NITRA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.