V detskom indiánskom tábore to zobrali skutočne nadivoko: Pleseň, špina a hniloba

Pokazené jedlo.
Zdroj: TV Markíza

Opakovaná kontrola Úradu verejného zdravotníctva odhalila pochybenia, z ktorých sa obracia žalúdok.

Plesnivé ovocie, špinavé podlahy, hnijúce odpadky. Detský indiánsky tábor v obci Turček hygienici zakázali. Prevádzkovateľ nemá na tábory ani živnosť, no tvrdí, že všetko dá do poriadku. V takomto tábore by ste dieťa mať určite nechceli. Prevádzkovateľ chce pokračovať aj v ďalších turnusoch, a to aj napriek zákazu hygienikov.

Opakovaná kontrola Úradu verejného zdravotníctva odhalila pochybenia, z ktorých sa obracia žalúdok. Dagmar Olosová, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Martine

„Prevádzkovateľ nevytvára podmienky na prevádzkovanie zariadenia spoločného stravovania," povedala Dagmar Olosová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Martine.

Úrad nielenže tábor nepovolil, keďže prevádzkovateľ zaslal žiadosť neskoro, ale na mieste aj tábor zakázal. „Nesmie prevádzkovať takéto zariadenie, ani zabezpečovať takéto detské zotavovacie podujatie," uviedla regionálna hygienička RÚVZ Martin Tatiana Červeňová.

Na internetovej stránke tábora, na základe ktorej sa aj mnohí rodičia rozhodujú či dieťa do tábora dajú, sa píše že tábor je schválený hygienikmi.


„My sme urobili všetky úkony k tomu aby sme získali kladné rozhodnutie," bráni sa prevádzkovateľ tábora Milan Straka.

Tábor je oficiálne zakázaný. Regionálna hygienička odporúča poslať deti domov. Vrcholom je auto, ktoré doviezlo zásoby do kuchyne. Na podlahe bola mrazená zelenina, pod sedačkami platá s vajcami.

„Tak takýmto spôsobom prevoz stravy nemôže realizovať. Auto je znečistené, tovar je uskladnený na nečistej podlahe," dodala hygienička.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva už oslovil príslušné orgány, aby sa v prípade angažovali tiež.

MARTIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.