Bývalého šéfa trnavských policajtov chcú mať vo väzbe. Bystríka Stanka vinia z činnosti pre zločineckú skupinu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Exfunkcionár mal podľa obvinenia kryť drogový biznis gangu a poskytovať ochranu údajnému šéfovi.

Bystrík Stanko strávil v policajnej cele už druhú noc. Podľa zistení televízie Markíza pre neho a ďalších ôsmich mužov žiada prokurátor väzbu. Exfunkcionárovi polície pripisujú závažné zločiny, ktorých sa mal dopustiť ešte ako šéf trnavských príslušníkov v roku 2008.

Výsluchy obvinených sa začnú dnes (24.3.) popoludní. Medzi nimi je aj súčasný okresný riaditeľ trnavských policajtov Rastislav Grznár. 

Pre Bystríka žiada prokurátor kolúznu väzbu, teda väzbu z dôvodu, aby neovplyvňoval svedkov. Pre Grznára žiada kolúznu aj preventívnu väzbu. Preventívna väzba slúži na to, aby obvinený nepokračoval v trestnej činnosti. 

Údajnú hlavu zločineckej skupiny, Tibora Gubáňa, podľa našich informácií prepustili na slobodu. Len nedávno vyšiel spoza mreží a na tele má monitorovací náramok. Na krku má podľa najnovšieho uznesenie práve podplácanie exšéfa trnavských policajtov Bystríka Stanka. Toto obvinenie odmieta.

Prečítajte si tiež:

​Závažné zločiny

Bystríka Stanka viní vyšetrovateľ z činnosti pre zločineckú skupinu, zneužívania právomoci, prijímania úplatkov aj vydierania. Bystrík Stanko pre TV Markíza vyhlásil, že je nevinný a že „vyťahujú nejakých kostlivcov“.

Okresného riaditeľa policajtov v Trnave Rastislava Grznára stíhajú tiež pre zneužívanie právomoci, činnosť pre gang, prípravu hrubého nátlaku aj prijímanie úplatkov. Zločiny, ktoré mu vyšetrovateľ pripisuje, mal páchať od roku 2010. Podľa našich zdrojov mal brať od muža z kriminálneho prostredia mesačne stovky eur za ochranu. Ak mu však reálne s niečím pomohol, tak ďalšie tisíce navyše.

Akcia Chikara 2

Mužov zadržala NAKA ešte v stredu (22.3.). Po domových prehliadkach ich postupne odvážali na výsluchy. Niektorí z obvinených ich absolvovali na trnavskej, iní na nitrianskej expozitúre národnej kriminálky.

Akcia mala názov Chikara 2 a je pokračovaním razie zo septembra 2021, pri ktorej vtedy zadržali aj Zuzanu Plačkovú s manželom. Neskôr im všetky obvinenia zrušili.  

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 23. 3. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.