Ručičky hodiniek sa presunú o hodinu dopredu. Tieto vlaky cez víkend ovplyvní zmena času

Ručičky hodiniek sa presunú o hodinu dopredu. Tieto vlaky cez víkend ovplyvní zmena času
Zdroj: Železničná spoločnosť Slovensko

Blíži sa zmena času a tá ovplyvní aj príchody niekoľkých nočných vlakov. V noci zo soboty 25. marca na nedeľu 26. marca sa posunú ručičky hodiniek z druhej hodiny ráno o jednu dopredu, teda na tretiu hodinu ráno.

Vlaky, ktoré budú v tom čase na tratiach, tak prídu do konečnej stanice o hodinu „neskôr“. Reálny čas, ktorý strávite vo vlaku sa, samozrejme, nezmení, podotýka Železničná spoločnosť Slovensko.

O hodinu neskôr

Zmena času sa dotkne nočného diaľkového vlaku Slovakia, ktorý vyráža z Humenného o 19.30 do Prahy, kde má doraziť 7.38 h. Spoj príde do konečnej zastávky s hodinovým meškaním.

Podobne je to aj s rýchlikom Zemplín, ktorý vyráža tiež z Humenného o 21.51 h a príchod do Bratislavy má o 5.33 h. Na bratislavskú Hlavnú stanicu dorazí o hodinu neskôr, než avizuje dopravný poriadok.

Platí to aj pre rovnaký rýchlik v opačnom smere, ktorý vyráža z Bratislavy o 22.57 h a príchod do Humenného má o 6.33 h.

„Na tratiach susedných železníc budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 3.00, pôjdu už podľa letného času,“ dodáva hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Prečítajte si tiež:

Pozrite si aj jednu z najsledovanejších reportáží minulého týždňa. Porovnávací test: Nakupovali sme potraviny na Slovensku a u našich susedov. Pozrite si výsledné účty.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.