Zisťovali sme, čo je s mladou ženou, ktorú brutálne dokopali policajti

Zisťovali sme, čo je s mladou ženou, ktorú brutálne dokopali policajti

Aký dostala Michaela trest za jazdu pod vplyvom drog?

Nebola len obeťou, ale aj vinníčkou. Mladej žene zo známeho videa, kde do nej kopú policajti, hrozil osemročný trest, no vyviazla len s podmienkou. S prokurátorom sa dohodla. Trest ale zahŕňa aj liečbu zo závislosti.

Takto sa to celé začalo. Michaela s tromi kamarátkami unikala policajtom ešte v auguste minulého roka. Muži zákona vypálili na vozidlo niekoľko rán. Agresívnou jazdou ohrozila seba, posádku aj policajta. Zastavila až pri družstve v Maduniciach.

Tu sa pôvodné video skončilo. O sedem mesiacov však vyšlo najavo, čo sa dialo potom. Dvadsaťdvaročná Michaela z auta doslova vypadla. Bola pod vplyvom drog a postrelená. Policajti ju na zázname kopali do hlavy a hrudníka. Skončila v nemocnici.

Michaela podľa ľudí z okolia Hlohovca nie je žiadne neviniatko. Auto šoférovala bez vodičského preukazu a pod vplyvom drog. Pochádza zo Šulekova. V tom čase údajne nemala dokončenú strednú školu a bola nezamestnaná.

Policajti už v zbore nepracujú. Tiež sa s prokurátorom na treste pôvodne dohodli. No prekazil im to Jaromír Čižnár. Čakajú na súd. Šoférka Michaela už ten svoj definitívny pozná. Za útok na verejného činiteľa jej pôvodne hrozil osemročný trest. Nakoniec dostala miernejší a na podmienkach sa dohodla.

„Trest odňatia slobody v trvaní dvoch rokov s podmienečným odkladom výkonu trestu s probačným dohľadom nad jej správaním v skúšobnej dobe v trvaní 3 rokov," potvrdil Mojmír Huna z krajskej prokuratúry v Trnave.

Znamená to, že počas tejto doby musí byť bezúhonná a nemôže nijakým spôsobom porušiť zákon, inak pôjde do väzenia na dva roky. Zároveň jej zakázali užívať návykové látky, pretože znalci zistili, že je závislá od pervitínu a musí sa aj liečiť. Dohodu schválil aj súd.

Toto ale stále nie je všetko. Michaela dostala v správnom konaní od policajtov 800 eurovú pokutu a šoférovať nemôže takmer 4 a pol roka. Podľa prokurátora v registri trestov predtým žiadny záznam nemala.


 

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajná brutalita

Dôležité udalosti