Persil sa ohradil voči kritike testovania: Máme vraj iné fľaky ako Nemci

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Takto spoločnosť Henkel zdôvodnila rozdielne zloženie pracieho prášku u nás aj v Česku.

Test Čechov, ktorý ukázal, že rovnaký výrobok sa vo východnej Európe predáva v menších baleniach a s nižšou koncentráciou , hovorí aj o tom, že v nemeckom pracom prostriedku bolo 11,4 gramu aktívnej látky a v rakúskom 11,3 gramu.

V slovenskej verzii toho istého prostriedku už to bolo len 9,5 gramu, v českej 9,7 a v maďarskej len 9,4 gramu.

Spoločnosť Henkel zdôvodnila rozdielne zloženie pracieho prášku na Slovensku, v Česku a ďalších krajinách tak, že vraj perieme pri vyššej teplote a máme iné fľaky ako Nemci. Píšu aktuality.sk.

Firma hovorí, že aj zloženie je iné. „Existujú regióny, v ktorých spotrebitelia perú pri nižších teplotách a regióny, v ktorých spotrebitelia perú pri vyšších teplotách," uvádza firma. Česi a Slováci vraj radi perú pri vyšších teplotách. Navyše sa tiež líšia druhy škvŕn, čo taktiež vyžaduje určité úpravy zloženia," vysvetľuje spoločnosť.

"Preto nesúhlasíme s publikovanými závermi a je nám ľúto akéhokoľvek zmätku, ktorý tieto výsledky môžu spôsobiť našim spotrebiteľom. Tí sú s našimi bežnými pracími práškami Persil spokojní, čo preukazuje napríklad rastúci počet opakovaných nákupov na Slovensku a v Českej republike," dodáva sa vo vyhlásení.

BRATISLAVA/zž

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prací prostriedok

Dôležité udalosti