Prokurátorka podala návrh na vzatie advokáta Adama Puškára do väzby

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dozorová prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava podala sudcovi pre prípravné konanie návrh na vzatie do väzby advokáta Adama Puškára, ktorého obvinili z vraždy študenta Daniela Tupého.

Žiada preňho kolúznu aj útekovú väzbu, teda aby neovplyvňoval svedkov a nesnažil sa o útek.

Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol prokurátor a hovorca KP Bratislava Juraj Chylo.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal prokurátorovi podnet na väzobné stíhanie advokáta v piatok (24. 3.) poobede.

Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Prečítajte si tiež:

Advokáta obvinil vo štvrtok vyšetrovateľ NAKA z trestného činu vraždy. „Obvinený je zadržaný a po vykonaní procesných úkonov v piatok 24. marca vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry podal prokurátorovi podnet na jeho väzobné stíhanie,“ informoval Slivka.

„Môj klient sa žiadneho činu, ktorý mu je kladený za vinu, nedopustil. Akékoľvek ďalšie vyjadrenia žiaľ nemôžem poskytnúť. Mohlo by sa tak zmariť chytenie skutočného páchateľa,“ uviedol pred novinármi Puškárov advokát Michal Ellinger.

Akékoľvek ďalšie vyjadrenia poskytnúť odmietol.

Okrem obvineného nie je v súvislosti s vraždou v súčasnosti zadržaná žiadna ďalšia osoba.

Polícia vo štvrtok (23. 3.) prepustila z väzby osem podozrivých. Rozprávali sme sa s niektorými advokátmi, ktorí ich zastupujú.

„Zatiaľ nie je vznesené obvinenie. Bol iba vypočutý ako svedok. K trestnému činu sa nepriznáva a vypovedať odmietol,“ uviedol advokát jedného z podozrivých.

Podobnú odpoveď mali aj ostatní právnici, ktorí zastupujú v tomto prípade podozrivé osoby. V tomto štádiu o podrobnostiach hovoriť nechcú.

Jeden z podozrivých si podľa slov svojho advokáta už na nič poriadne nepamätá, pretože to bolo dávno.

Prečítajte si tiež:

Osemnásť rokov

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Utrpel osem bodných rán.

Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa svedkov mal útok trvať asi minútu. Zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu.

Polícia pracovala v minulosti aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze obžalovali päť osôb, Richardovi H. za vraždu hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.