Obvinili mestského policajta, ktorý mal zaútočiť na taxikára počas jazdy

Auto taxikára po útoku mestského policajta z Novej Bane.
Zdroj: TV Markíza

Incident sa odohral pri ceste z koliby pri Žiari nad Hronom do Novej Bane začiatkom roka.

Po surovej bitke prichádza trest pre 42-ročného mestského policajta z Novej Bane. Obvinili ho z útoku na mladého taxikára, na ktorého mal zaútočiť počas jazdy vo viac než 100-kilometrovej rýchlosti.

Mladý taxikár bral ešte v januári zákazníka z koliby pri Žiari nad Hronom do Novej Bane. Počas nočnej jazdy na R jednotke ho však klient napadol. Ešte v januári nám povedal, že ho chytil za vlasy a „trieskal" ho surovo o volant.

Taxikár zastal, keď zákazník začal zvracať. Mladý taxikár, ktorému výtržník poškodil aj displej a odkladaciu schránku, vtedy ušiel.

Ukázalo sa, že útočníkom je mestský policajt z Novej Bane. Zadržali ho hneď po útoku a v krvi mal dve promile alkoholu. Taxikár po útoku nevidel na ľavé oko, mal otras mozgu a zničené auto.

Vyšetrovateľ ho obvinil hneď z dvoch skutkov - prečinov ublíženia na zdraví a poškodzovania cudzej veci.

Reportér TV Markíza Karol Mindák oslovil aj primátora Novej Bane Jána Havrana, ktorý je priamym nadriadeným mestského policajta. Chcel sme vedieť, čo bude s obvineným mužom ďalej.

„Keďže zatiaľ mesto Nová Baňa nedisponuje oficiálnou informáciou o tom, že bol príslušník mestskej polície obvinený z trestného činu, k predmetnej veci sa zatiaľ nebudeme vyjadrovať," povedal Havran.

Policajta, ktorému krátko po útoku namerali dve promile, sme v práci ani doma nezastihli. Podľa jeho verzie sa vraj skutok stal inak, ako ho opísal taxikár.

Osud obvineného mestského policajta teda zatiaľ ostáva otázny. Nateraz je síce v službe, no keď mu dokážu vinu, vo väzení môže stráviť až dva roky.


NOVÁ BAŇA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti