Lekári varujú vášnivé cyklistky. Ničí vás to tam dole a ohrozuje milostný život

Lekári varujú vášnivé cyklistky. Ničí vás to tam dole a ohrozuje milostný život
Zdroj: Shutterstock.com

To, že vás po bicyklovaní bolia intímne partie zo sedadla, novinkou nie je. Viete však, že môže spôsobiť aj vážnejšie problémy?

Bicyklovanie je skvelé, keď sa chceme hýbať. Pomôže nám prepraviť sa z jedného miesta na druhé a keď bicyklujete pravidelne, aj vám ubudnú kilá. Ale ženy by mali spozornieť, pretože pre ich intímne partie to až také výhodné nie je. Píše nypost.com.

To, že vás po bicyklovaní bolia intímne partie zo sedadla, novinkou nie je. Viete však, že môže spôsobiť aj pocit pálenie vo vagíne? "Ženy cyklistky najčastejšie trápi ranky, citlivosť pokožky, znecitlivenie, zväčšenie pyskov, vaginálne podráždenie a infekcie, tiež infekcie kože a močových ciest," potvrdila Pradnya Pisal, gynekologička z London Gynecology.

Keď žena sedí na cestnom bicykli, prenáša až 40 percent telesnej váhy na vulvu. Dôsledky môžu byť oveľa nepríjemnejšie ako len bolesť. Tento tlak môže spôsobiť, že pysky sú opucnuté a vyzerajú väčšie. Taktiež môžu byť asymetrické. Škody môžu znížiť polstrované šortky.

Ďalším problémom je znecitlivenie. V roku 2006 v štúdii vedcov z Fakulty medicíny na Univerzite v Yale uverejnenej v časopise Journal of Sexual Medicine zistili, že ženy, ktoré prejdú na bicykli viac ako 160 kilometrov za týždeň, mali znížené pohlavné vnemy a pociťovali bolesť, čo viedlo k sexuálnej dysfunkcii.

USA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti