Domáce

Vzrušuje ho bodať morské prasiatka. Márne prosí o kastráciu

19 Ziada kastraciu INTRO.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Psychicky chorý muž si uvedomuje, že je nebezpečný.

Zvieratá miluje až za hrob. A to doslova. Vzrušuje ho totiž ich mučenie a zabíjanie. Svoj problém si priznáva a z obavy, že by dokázal ublížiť aj človeku sa rozhodol pre kastráciu. Psychicky chorému mužovi z Čiech ju však odmietli. A tak o pomoc požiadal českého prezidenta.Napriek tomu, že podstúpil hormonálnu liečbu, vzrušuje ho bodať morské prasiatka. Tento sadizmus spojený so sexuálnou deviáciou si však uvedomuje a namiesto kántrenia hlodavcov napísal prezidentovi Zemanovi tieto riadky: „Sexuálnu kastráciu mi neumožnili. Nutkavé myšlienky nemám, ale fantázia mi pracuje neustále."

Zeman sa však necíti kompetentný situáciu riešiť a s prianím všetkého dobrého mladého muža odbil. Kastráciu by mu umožnili, iba ak by mal vek nad 25 rokov a za sebou sexuálny zločin. To hovoria české zákony. A ako je to u nás?

Podľa slovenských urológov však chirurgická kastrácia nie je nevyhnutná, pretože rovnaké výsledky sa dajú dosiahnuť aj medikamentóznou. Teda ak pacient pravidelne užíva lieky.

No prečo čakať až na to, kým deviant spácha trestný čin? Známy je aj prípad spred niekoľkých rokov, keď pedofil znásilnil a zavraždil 9-ročného chlapca. Otázkou teda zostáva, či môže taký človek opäť ísť medzi ľudí? „Tí ľudia v tých väzenských podmienkach aj zostarli. Ale neznamená to že tá úchylka je vyriešená. Tá deviácia je stále v nich," povedal André, primár psychiatrie.

Od vzniku Slovenskej republiky sa kastrácii z dôvodu sexuálnej deviácie u nás nepodrobil ani jeden muž. No podľa mnohých sexuológov je tento výkon v záujme celej spoločnosti. Konkrétne predseda českej Sexuologickej spoločnosti sa vyjadril, že je na hlavu postavené povoliť ju až vtedy, keď dotyčný niekomu ublíži.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.