Tu sa ako prví dozviete, kto dnes vyhral

Robert Fico a Andrej Kiska
Zdroj: koláž: TV Markíza

Keby budú známe prvé výsledky?

Slováci si dnes v druhom kole volia nového prezidenta republiky. O ich priazeň sa uchádzajú dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola - premiér Robert Fico (Smer-SD) a podnikateľ a filantrop Andrej Kiska. 

Zdroj: koláž: TV Markíza

Voliči môžu svojmu favoritovi odovzdať hlas v 5958 okrskoch. Čas majú do 22.00 h. Voliť môžu plnoletí občania SR s trvalým pobytom na Slovensku aj bez neho, ktorí sú dnes na Slovensku. Volebné právo má vyše 4,3 milióna občanov. Voľbu treba na hlasovacom lístku vyznačiť krížikom do rámčeka pri mene preferovaného kandidáta.

Pre voličov funguje dnes do 22.00 h infolinka. Na číslach 02/4859 2312 a 02/4859 2313 sa môžu voliči informovať o svojich právach a povinnostiach, organizačnom zabezpečení volieb a podobne. Linka je určená výlučne pre voličov. Počas volebného dňa platí volebné moratórium.

Po zatvorení volebných miestností o 22.00 h sa začnú sčítavať hlasy. Priebežné neoficiálne výsledky bude zverejňovať Štatistický úrad SR na dvoch webstránkach na www.volbysr.sk a www.statistics.sk.

Prvé volebné výsledky zverejní  štatistický úrad už pol hodiny po zatvorení volebných miestností, prinesieme vám ich aj v relácii TV Markíza od 22.00 h i  na našom portáli www.tvnoviny.sk

Oficiálne výsledky potvrdí Ústredná volebná komisia, mala by tak urobiť v nedeľu 30. marca.

Zvolený kandidát sa ujíma funkcie prezidenta SR zložením sľubu. Skladať ho bude 15. júna, keď sa skončí funkčné obdobie súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi.

BRATISLAVA/TASR, SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti