Karol Mello má na krku ďalšie obvinenie z vraždy

Karol Mello
Karol Mello Zdroj: TV Markíza

Obvinili ho len štyri dni pred uplynutím premlčacej lehoty.

Najznámejší utečenec a muž považovaný za jedného z najnebezpečnejších členov podsvetia Karol Mello, má na krku ďalšie obvinenie z vraždy. Zločin mal spolu s Mikulášom Černákom a ostatnými mužmi spáchať ešte pred 20 rokmi. Obeťou bol podnikateľ z Kráľovského Chlmca.


Júliusa Tótha, majiteľa SBS a podnikateľa zavraždili 20. mája 1997. Mimoriadne silnú nálož odpálili v momente, keď nastupoval do auta. V trhavine boli aj skrutky, ktoré mali vražednú silu znásobiť. A práve túto vraždu pripisujú aj Karolovi Mellovi.

„Dňa 16. mája tohto roku bolo Karolovi M. vznesené obvinenie pre trestný čin vraždy spáchaného formou spolupáchateľstva," povedala policajná hovorkyňa v Bratislave Denisa Baloghová.

Obvinili ho teda štyri dni pred uplynutím premlčacej lehoty. O stíhaní ešte pred pár hodinami vraj nevedel Mello, ani jeho advokát. „Koľko je tých vrážd? Koľko ich ešte bude? Pred uplynutím premlčacej lehoty sa niekto na NAKE zobudil, dobré ránko, teraz vznesieme, však dlho sme nič, tak mu znesieme obvinenie," emotívne reagoval advokát Karola Mello Peter Schmidl.

Podľa našich informácií vinia policajti Karola Mella z toho, že vkladal nálož do auta, ktoré neskôr vybuchlo. Obvinený ale prostredníctvom svojho advokáta odkázal, že sa v tejto veci necíti byť vinný a teda skutok nespáchal.

Okrem Mella sú z tohto zločinu obvinení aj iní muži, medzi nimi Mikuláš Černák či Jozef Roháč. Ďalší je už neprávoplatne odsúdený. Podľa našich zistení mali na Júliusa Tótha vrahovia striehnuť už predtým. Prvý raz to ale vraj nevyšlo, preto museli bombu prerobiť. Podľa expertíz bolo v aute 4-6 kilogramov trhaviny. Vyrábali ju podľa vyšetrovateľa u Černáka v garáži. Motívom malo byť vybavovanie si účtov v podsvetí.

Karol Mello je teda momentálne obvinený zo 4 vrážd, obžalovaný z ďalšej. V minulosti poriadne potrápil políciu aj prokuratúru. Keď ho konečne chytili a priviezli na Slovensko, z väzby sa dostal pre chybu sudcu. To bolo v roku 2011.

Krátko po tomto prepustení utiekol na Belize. Všetky pokusy dostať ho na Slovensko zatiaľ zlyhali.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Karol Mello

Dôležité udalosti