Udrel si do Tupého, keď ho zavraždili. Dnes reprezentuje Slovensko v organizácii Frontex

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Priznal sa k tomu, že videl na vlastné oči Adama Puškára dobodať Daniela Tupého a dodáva, že zavraždeného študenta udrel aj on sám. Zákon však proti nemu už dnes nič nezmôže. Skutok má premlčaný.

Tým mužom je bývalý colník, ktorý Slovensko dodnes reprezentuje v organizácii Frontex. Televízii Markíza to potvrdili dva od seba nezávislé zdroje.

„Osoba muža, ktorú Adam napádal, sa postavila, svedok k nej pristúpil a niekoľkokrát ho udrel zatvorenou päsťou, v ktorej držal zatvorený nôž ako boxer do oblasti hlavy,“ stojí v uznesení.

Prečítajte si tiež:

​Toto je opis konania svedka Vladimíra, ktorý sa pred 17 rokmi zapojil do útoku na študenta, ktorý sa skončil vraždou. Dlhé roky o čine mlčal, údajne zo strachu. Medzičasom sa jeho vlastné konanie premlčalo, neznamená to však, že bol v tejto záležitosti úplne nečinný.

„Vladimír bol v tom čase už policajt a snažil sa získavať informácie o prebiehajúcom vyšetrovaní skutku vraždy a im následne tlmočil, čo zistil,“ uviedol svedok.

To, že vyšetrovanie malo byť v minulosti dlhodobo marené, tvrdí aj otec Daniela Tupého. Ten mal zase informácie, že niekto z podozrivých mal na polícii otca. Na tieto skutočnosti sme sa pýtali na policajnej inšpekcii.

Ministerstvo nepotvrdilo, či svedok pracoval v polícii

„Môžeme potvrdiť, že Úrad inšpekčnej služby sa zaoberá predmetnými medializovanými informáciami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie prebieha, bližšie informácie poskytovať nebudeme,“ reagovala hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliašová.

Či bol priamy svedok vraždy v minulosti policajtom, sa nám v pondelok nepodarilo potvrdiť. S istotou však vieme, že pracoval ako colník.

Z colníka sa potom dostal na zahraničný post. Dva od seba nezávislé zdroje nám potvrdili, že Slovenská republika ho vyslala do medzinárodnej organizácie Frontex. Tá má na starosti stráženie Schengenskej hranice.

Prečítajte si tiež:

​Ministerstva vnútra sme sa vzhľadom na to pýtali, či neplánuje voči svojmu zamestnancovi vyvodiť personálne konzekvencie. Ani v tomto prípade sme, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, nedostali odpoveď.

V ostatných dňoch publikovali viaceré médiá informáciu, že tento muž je pedagógom na Akadémii Policajného Zboru. Človek s rovnakým menom tam pracuje, ide však o menovca, ktorý s prípadom vraždy Daniela Tupého nemá nič spoločné.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti