S detoxom a diétou by ste nemali začínať v pondelok. Tu je dôvod

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by štart nového životného štýlu v prvý deň týždňa nejako pomohol.

Od pondelka začnem cvičiť, od pondelka začnem zdravo jesť, od pondelka začnem detox... Určite ste si tieto vety povedali v živote minimálne raz. Myslíte si, že to malo nejaký účinok? Vôbec žiadny. Rovnako ako keď ste si povedali, že so spomínanými činnosťami začnete v prvý deň nového mesiaca.

Neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by štart nového životného štýlu v prvý deň týždňa nejako pomohol.

Z výskumu publikovanom v European Journal of Clinical Nutrition od piatku do nedele prijímame viac kalórií. Zjeme viac mäsa, vypijeme viac alkoholu a naše telo má čo robiť, aby to všetko spracovalo.

V pondelok sa zrazu chceme kajať a skončíme na tofu a klíčkoch. "Princím k diéte sa vrátim alebo s ňou začnem zase v pondelok je nebezpečný. Svedčí o mentalite nastavenej na systém všetko alebo nič, čo môže celkovo viesť k nezdravým stravovacím návykom," povedala dietologička Jamie Mass pre Women´s Health.

Dodala, že v ľuďoch to evokuje pocit, že cez víkend môžu všetko a pracovné dni si spájajú s obmedzovaním sa. Ťažko si tak vychutnáte v pondelok zdravé jedlo a budete znechutení. "Nezabudnite, že sa snažíte viesť zdravý celý život a nielen päť dní," povedala.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.