Začal sa súd s matkou zo Šale, ktorá sa deťom vyhrážala smrťou. Zazneli výpovede otca aj sociálky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Matka zo Šale, ktorá svojim deťom vulgárne nadávala a vyhrážala sa smrťou, sa postavila pred sudcu.

Ľutuje, že na synov kričala, no odmieta, že by ich týrala. Na záznamoch, ktoré sa objavili na sociálnej sieti, ale počuť a vidieť, ako sa k nim správala.

Margitu priviezli pred sudcu priamo z väzby. Na krku má obžalobu z týrania detí, pričom takto sa k nim podľa prokuratúry správala dlhodobo, minimálne od roku 2017.

Prečítajte si tiež:

​Prokurátor (135): Je odôvodnený záver, že obvinená blízkym osobám spôsobila fyzické a psychické utrpenie bitím, kopaním údermi, ponižovaním, pohŕdavým zaobchádzaním, vyhrážaním, vyvolávaním strachu, ktoré ohrozovalo ich fyzické a psychické zdravie.

Žena tvrdí, že nevie, prečo sa synom vyhrážala. Odmieta, že by ich týrala.

Podľa posudku má niekoľko diagnóz a poberá aj invalidný dôchodok. „V takých pomeroch, akých vyrastala, tie nie sú pozitívne, takže určite má trošku skreslený pohľad na to, ako by niektoré veci mohli byť a mali byť,“ uviedol advokát obžalovanej ženy Karol Nagy.

​Vulgárny a nevhodný slovník matky dvoch chlapcov

Na správanie sa matky a tyranky dvoch malých detí sme upozornili ešte vlani koncom júla. V tom čase na sociálnej sieti už kolovali rôzne videá. Slovník mamy dvoch chlapcov bol vulgárny a nevhodný.

O nič krajšie sa s deťmi nerozprával ani jej partner. Aj toho sme boli svedkami. Do škôlky podľa našich informácií deti nechodili. Správanie sa dospelých už kopírovali.

​Margita dávala v minulosti verejné statusy na mamičkovské fórum o tom, ako jedného nedokáže milovať a že by za to mala zhorieť v pekle. Ľutuje, že porodila. Nezaslúži si žiť, a nie to mať ešte deti.

​Pomoc vraj hľadala cez sociálnu sieť. Obrátila sa aj na psychológa. V máji 2022 dokonca navštívila krízové centrum.

Sudca ženu poslal do väzby pár dní po tom, čo sa kauza prevalila. Na krku má paragraf z týrania blízkej osoby v prísnom odseku. Deťom mala totiž ubližovať dlhodobo.

Partner aj sociálka tvrdia, že sa o deti starala

Pred sudcu predviedli aj jej partnera a otca detí. Odmieta, že by jeho družka deti týrala, práve naopak – podľa neho ich chránila a starala sa o ne.

Na súde vypovedala aj pracovníčka zo sociálnej kurately, ktorá kontrolovala rodinu viackrát. Tvrdí, že Margita sa o svoje deti starala, vždy boli čisté a žiadne modriny si na nich nevšimli.

Učiteľka zo škôlky si modrinu na chrbte jedného zo synov všimla iba raz, no nikdy sa to už neopakovalo. Deti sú v opatere štátu. Matka je s nimi podľa slov advokáta pravidelne v kontakte. Vzťah medzi nimi tak zostáva zachovaný.

„Keď sa budú biť, šantiť, tak ich nechám radšej tak, už nebudem na nich kričať radšej, už budem ticho,“ uviedla na súde Margita.
Žene hrozí až 15-ročný trest. Proces bude pokračovať v máji.

Prečítajte si tiež:

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 20. 3. 2023:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.