Kauzy Karola Mella sa môžu skončiť fiaskom, policajti zrejme postupovali nezákonne

Karol Mello.
Karol Mello. Zdroj: TV Markíza

Na možné porušenia zákonov pri vyšetrovaní upozornila televízia Markíza.

Televízia Markíza len pred pár dňami upozornila na to, že policajti pri vyšetrovaní vrážd pripisovaných Karolovi Mellovi zrejme postupujú nezákonne. Odborníčka na trestné právo dokonca dvíha varovný prst, že kauzy sa môžu skončiť fiaskom. Do hry preto vstupuje generálna prokuratúra, ktorá avizuje prešetrenie postupov policajtov.

Po tom, čo sme odvysielali reportáže o Karolovi Mellovi a upozornili v nich na možné porušenia zákonov, generálna prokuratúra zareagovala. Advokát nášho najznámejšieho obyvateľa Belize nám totiž povedal, že už dva roky s ním orgány činné v trestnom konaní nekomunikujú a o posledných dvoch obvineniach z vrážd nevedel ani samotný Mello. Skrátka im nedoručili uznesenia.

Meno Karola Mella figuruje v siedmich trestných veciach. Medzi nimi sú vraždy aj lúpež. V prípadoch, ktoré mu pripisujú, sa majú diať aj iné nezákonnosti. Naši policajti totiž potrebujú na jeho stíhanie súhlas z krajiny, z ktorej nám ho v minulosti vydali. Teda od Poliakov. Či tie povolenia majú, odmietli povedať. Na generálnej prokuratúre tvrdia, že konečné slovo od poľských sudcov ešte neprišlo.

No a kým z prokuratúry na povolenia čakajú, advokát tvrdí, že ich pozná už dávno. A tieto stíhania nám Poliaci podľa neho výslovne zamietli.

Ak sa jeho slová potvrdia, znamená to, že obvinenia musia zrušiť a zatykače, ktoré sú na Mella vydané sú nezákonné. Čerešničkou na torte má byť ešte dodnes platný zatykač v prípade vraždy údajného mafiánskeho bossa Petra Čongrádyho. Mello sa mal totiž podľa policajtov na tejto vražde spolu s ďalšími podieľať. Potom prišiel škandál, keď sa k nej priznali úplne iní muži.

„Podľa mojich informácií do dnešného dňa, napriek tomu, že je tam právoplatne skončené, funguje medzinárodný zatykač na môjho klienta," tvrdí Peter Schmidl, advokát Karola Mella.

Aké budú závery prokuratúry a kto ponesie zodpovednosť? Na to si budeme musieť počkať. Isté je, že ak sa tieto porušenia zákona preukážu, Karol Mello môže vyjsť z niektorých prípadov s čistým štítom a nikdy nebude za tieto zločiny potrestaný. Prípad preto budeme sledovať aj ďalej.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Generálna prokuratúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.