Domáce

Pokus o slovenský rekord. Na námestí v Bratislave sa roztancovali desiatky ľudí

Hromadný tanec salsa
Zdroj: TVNOVINY.sk

Spolu tancovalo 66 krajín po celom svete.

Tanec spája ľudí. Presne táto veta sa dnes, 29. marca, potvrdila. Spojila 66 krajín, 197 miest na 217-tich miestach v nich. V ten istý čas tancovalo 20 krajín a 49 miest. Všetci spoločne si zatancovali salsu a ruedu. Išlo o takzvaný flashmob, čo je rýchla zábavná akcia, kde viacero ľudí na jednom mieste urobí niečo bláznivé.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Tanečníci z La Fiesty a celého Slovenska sa rozhodli, že sa do toho zapoja a pod vedením Jaroslava Hlucha (Salsa by Norika) nacvičili tance. Na bratislavskom hlavnom námestí sa pred zrakmi okoloidúcich vrteli do rytmu vzrušujúcich melódií. Úžasná atmosféra, slnko a sexy tanec.

Zdroj: TVNOVINY.sk

„Myšlienka samotného flashmobu už na Slovensku bola. Jeden bol kedysi aj v nákupnom centre. A keďže tancujem salsu, chcel som urobiť takýto flashmob aj so salsou. Prvý bol v decembri," povedal nám Jaro Hluch. Prvá pieseň "Salsa vitamina" bola robená pre slovenskú akciu svetoznámou skupinou Timbalive.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Prvý tanec bol v rámci flashmobu, druhým sa okolo 147 salsistov z rôznych kútov Slovenska pokúsilo vytvoriť prvý slovenský rekord v hromadnom tancovaní salsy. „Iniciatíva o flashmobe prišla od Erika zo Slovinska. Aby sme si všetci šli v jeden deň a v jednu hodinu zatancovať ruedu. Ja som sa toho chytil a napísal mu, že pre Slovensko môžem ja," povedal ďalej Jaro.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zdroj: TVNOVINY.sk


„Posielame to do slovenskej knihy rekordov, máme svedkov, aj všetko, čo treba. Oni to vyhodnotia a následne zapíšu do slovenskej knihy rekordov," dodal. My si počkáme, či bude rekord zaznamenaný a nájde si miesto v slovenskej knihe rekordov.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

BRATISLAVA/Andrea Leitmannova

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti