Ľubošovi Ferusovi nedokázali, že sa podieľal na vražde bossa Mira Sýkoru. Spod obžaloby ho oslobodili

Ľuboš Ferus.
Ľuboš Ferus. Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Údajného šéfa nitrianskeho podsvetia Ľuboša Ferusa oslobodil Okresný súd Bratislava I spod obžaloby z vraždy šéfa bratislavského gangu Miroslava Sýkoru. 

Z vraždy obžalovali aj Mareka Ľuptáka, Richarda Benčiča, prezývaného Kofola a Milana Majtána. Všetkých súd oslobodil.

„OS Bratislava I rozhodol tak, že oslobodil obžalovaných spod obžaloby z dôvodu, že nebolo preukázané, že skutok spáchali obžalovaní,“ povedal pre TV Markíza hovorca súdu Pavol Adamčiak.

Vykonaným dokazovaním nebolo podľa neho bez akýchkoľvek pochybností preukázané, že sa obžalovaní dopustili žalovaného skutku, t. j. vraždy.

„Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka podala ihneď odvolanie. Po doručení veci bude rozhodovať odvolací Krajský súd v Bratislave,“ dodal Adamčiak.

Muži vinu od začiatku odmietali. Podľa advokáta jedného z obžalovaných bola v prípade dôkazná núdza. Kľúčový svedok Róbert Tóth, prezývaný Čučo, vypovedal o detailoch vraždy, ale mnohé z jeho tvrdení sa dokazovaním na súde preukázali ako nepravdivé.

„Ja len dúfam, že sa mi podarí preukázať, kto a čo je za mojimi trestnými stíhaniami,“ povedal pre TV Markíza Ľuboš Ferus.

Sýkoru mali zavraždiť vo februári 1997 na parkovisku Holiday Inn na Bajkalskej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby prišiel Sýkora k hotelu na vozidle Audi A 100 spolu s jedným ochrankárom.

Prečítajte si tiež:

Keď vystúpili z auta, ochrankára zasiahli do chrbta streľbou zo samopalu. Samotného Sýkoru najprv zasiahli troma ranami do nohy, po čom spadol na zem. Sýkora sa však snažil brániť svojou zbraňou značky Smith & Wesson. Útočníci ho vzápätí dorazili streľbou zo samopalu, pričom mu podľa obžaloby výstrelmi spôsobili 13 poranení hlavy a hrudníka.

Vyšetrovateľ našiel u Miroslava Sýkoru po vražde v jeho bunde mobil a zápisník. Podľa jedného z advokátov obžalovaných to vyplýva z vyšetrovacieho spisu. Tieto dôkazy v ňom nie sú.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.