Testom neprešli dve sedačky a to aj od známych spoločností. Ukázali sa dokonca ako nebezpečné

Test autosedačky
Zdroj: TV Markíza

Nekvalitná sedačka je vraj horšia ako žiadna.

Mali by chrániť, namiesto toho sú nebezpečné. Niektoré detské autosedačky neprešli testom nemeckej spoločnosti ADAC. Poďte sa pozrieť, ako sa skončilo testovanie a na čo si pri kúpe autosedačky musíte dávať pozor.

Testom neprešli dve sedačky a to aj od známych spoločností. Ukázali sa dokonca ako nebezpečné. Sedačka sa môže odtrhnúť a pri rýchlosti 64 km/h aj s dieťaťom vyletieť von. Jeden z výrobcov podľa automotoklubu dočasne zastavil predaj sedačky a spustil hĺbkovú kontrolu výrobku.

Nekvalitná sedačka je vraj horšia ako žiadna. Distribútor autosedačiek Igora Kněžek radí, na čo si máme pri kúpe detskej autosedačky dávať pozor.

V prvom rade je autosedačka bezpečná, keď je správne nainštalovaná. Aj niekoľko milimetrové pritiahnutie pásom môže spôsobiť, že bezpečná nebude. Pásy sa nesmú križovať, musia byť presne upevnené tak, ako to odporúča výrobca. Každá sedačka musí mať certifikát. Dieťa v nej musí byť správne pripútané. Plecové pásy musia presne vychádzať vo výške pliec dieťaťa.

Vodorovné pásy sú takisto veľmi dôležité. Mnohí si myslia, že majú ísť na brucho, no to je omyl. Ide o bedrový pás, čiže nemá prechádzať cez mäkké časti bruška, ale fixovať bedrovú kosť.

Autosedačku by sme mali využívať iba počas cestovania. Dieťa by v nej nemalo sedieť celý deň. Už pri narodení dieťatka si treba uvedomiť, že v tej škrupinke, čo je vlastne prvá autosedačka, dieťa nemôže byť dlhšie ako 1-2 hodiny.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Motorizmus

Dôležité udalosti