V kauze, v ktorej bola pôvodne trestne stíhaná aj influencerka Plačková, nastal výrazný posun

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Akcia s názvom Chikara, počas ktorej bola v na jeseň 2021 zadržaná a neskôr oslobodená paragrafom 363 aj známa slovenská influencerka Zuzana Strausz Plačková, pokračuje.

Elitní policajti zadržali údajnú hlavu zločineckej skupiny, bývalého džudistu. V putách skončili aj funkcionári polície. Hovorí sa o drogách a policajnom krytí mafie.

Pokračovanie policajnej razie nasledovalo po dvoch rokoch - s názvom Chikara 2. Len pred pár dňami zadržali Tibora Gubáňa, ktorého stíhali na slobode s monitorovacím náramkom. Práve tento muž je považovaný za hlavu zločineckej skupiny obchodujúcej s drogami.

Čelí obvineniam zo zneužívania právomocí verejného činiteľa a podplácania.

V prípade je aktuálne trestne stíhaných celkovo 12 osôb, žiadna väzobne. Piati podozriví sú vylúčení na samostatne konanie.

Prečítajte si tiež:

Medzi obvinenými sú aj policajné špičky

​Policajné razie sa zamerali na viaceré miesta v Bratislavskom aj Trnavskom kraji. V putách skončil aj okresný riaditeľ trnavskej polície Rastislav Grznár. Ten čelí obvineniam zo založenia zločineckej skupiny, zneužívania právomocí verejného činiteľa, prijímania úplatku a vyvíjania hrubého nátlaku.

Kukláči zasahovali aj u bývalého krajského riaditeľa z Trnavy Bystríka Stanka. Ten čelí rovnakým obvineniam ako Grznár s tým rozdielom, že miesto hrubého nátlaku sa mal dopustiť vydierania. Bystrík Stanko vyhlásil pre TV Markíza, že je nevinný a že „vyťahujú nejakého kostlivca“.

Špecializovaný trestný súd v sobotu konštatoval, že obvinenia všetkých podozrivých sú dôvodné. Návrhu prokurátora však ŠTS vyhovel iba čiastočne a do väzby poslal šiestich obvinených.

Okresný riaditeľ trnavskej polície Branislav Grznár medzi nimi nebol. V jeho prípade bola väzba nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka. Policajný funkcionár trvá na tom, že je nevinný. Na slobode budú stíhať aj exšéfa krajskej polície Stanka.

Na záver treba dodať, že rozhodnutie súdu nie je právoplatné, o sťažnostiach procesných strán rozhodne Najvyšší súd SR.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti