GALÉRIA: Slovensko má novú nemocnicu hodnú 21. storočia. Prvých pacientov ošetria už o pár dní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko má novú nemocnicu. Tentoraz je dielom súkromníka, no prístup do nej budú mať všetci poistenci. Už teraz je o ňu veľký záujem, najmä o pôrody.
Výstavba novej koncovej nemocnice trvala 8 rokov a teraz postupne začínajú otvárať jednotlivé oddelenia. Prvých pacientov tu ošetria už o pár dní.

Nemocnica má podpísané zmluvy so všetkými poisťovňami. Pacienti aj lekári si od novej nemocnice sľubujú komfort 21. storočia. K tomu majú dopomôcť okrem nového vybavenia aj zariadenia jednotlivých izieb.

​Špecifikom novej nemocnice, na ktoré slovenskí pacienti zvyknutí nie sú je to, že na každej izbe je len jedno lôžko a taktiež miesto pre sprevádzajúcu osobu.

Ročne plánujú hospitalizovať 35-tisíc pacientov. Počet lôžok v nemocnici bude 405 a ako koncová nemocnica – teda zariadenie, v ktorom je všetko - otvoria spolu 50 špecializácií.

Prečítajte si tiež:

​Pred otvorením nemocnice BORY sa viacerí obávali veľkého odlivu zdravotníkov z bratislavskej Univerzitnej nemocnice. Katastrofický scenár sa však nakoniec nekonal. Do nemocnice totiž prišli lekári a zdravotníci zo všetkých kútov Slovenska.

Niektoré sestry sa podľa hovorcu ProCare a Svet zdravia Tomáša Kráľa dokonca vrátili späť do zdravotníctva, po tom, čo sa začali venovať iným povolaniam.

Aktuálne má nemocnica 500 zamestnancov, do budúcna ich však plánuje mať až trikrát toľko.

Konečný účet – štvrť miliardy EUR a predregistrovaných viac ako 100-tisíc pacientov. Kompletne by nemocnica mala byť hotová do konca novembra tohto roka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.