Dědeček po nehode tvrdil, že vypil dva rumy. Neskôr sa vraj spoluväzňovi priznal, že vypil celú fľašu. Prokurátor podal obžalobu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď vrazil do prvej obete, na tachometri mal 107-kilometrovú rýchlosť. Dušan Dedičiek sa čoskoro postaví pred súd. Prokurátor na neho podal obžalobu. V čase zrážky mal v krvi vyše dve promile. Zabil päť mladých ľudí.

Keď Dušan Dědeček vychádzal z podjazdu smerom na Zochovu, tachometer ukazoval 142 kilometrov za hodinu. V čase nárazu do chodníka to bolo 121. Stret s prvou obeťou bol v 107-kilometrovej rýchlosti a náraz do poslednej pri 83.  Podľa informácii televízie Markíza to vyplýva zo znaleckých posudkov.

Zastavil ho až strom. Zabil päť ľudí. Bol opitý. V krvi mal vyše dve promile. V rozhovore nám priznal, že vypil dva rumy. No mužovi v policajnej cele mal priznať celú fľašu. Okrem toho mu vraj povedal, že v podjazde zrejme dupol na plyn. Advokát Dušana Dědečka hovorí, že pred nehodou jazdil po meste pomalšie.

„Podľa údajov z auta išiel v priemere 32 kilometrov za hodinu,“ povedal jeho advokát Jiří Kučera.

Prokurátor už na Dědečka podal obžalobu.

„Dňa 29.03.2023 podal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava obžalobu na obvineného D. D. pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia v nepriamom úmysle,“ uviedol dozorový prokurátor Juraj Chylo.

Prečítajte si tiež:

Spochybňuje paragraf, pre ktorý ho postavia pred súd

V najbližších dňoch by mal senát rozhodnúť o tom, či Dušan Dědeček zostane vo väzbe, alebo ho prepustia na slobodu. Termín pojednávania vytýčia, až keď si naštudujú spis.

Podľa advokáta Dědeček nebude spochybňovať vinu, ale paragraf, pre ktorý ho postavia pred súd. Za všeobecné ohrozenie mu hrozí až doživotie.

„Pretože je to strašný následok, tak sa to ide navliecť na tretiu skutkovú podstatu, ktorá na to nie je určená, ale o tom rozhodne nakoniec súd,“ vysvetlil advokát Kučera.

Podľa polície však prísnejší paragraf môže v prípade Dědečkovej smrtiacej jazdy na súde obstáť, hoci na Slovensku by to bolo prvý raz.

„Myslím si, že vyšetrovateľ a dozorujúci prokurátor to musia ustáť. Všetko je raz po prvýkrát,“ skonštatoval policajný prezident Štefan Hamran.

Dušan Dědeček sa rodinám obetí ospravedlnil. Poslal im list a požiadal ich o odpustenie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.