Postrelená kadetka Miška prehovorila: Od tej tragédie sme spolu nehovorili, ani sa mi neospravedlnil

Postrelená Miška.
Postrelená Miška. Zdroj: Facebook/MH

Postrelená kadetka z Policajnej akadémie Miška je stále v nemocnici. Prostredníctvom svojho advokáta odpovedala TV Markíza na niekoľko otázok.

Uviedla, že inštruktora Vladimira Šeparneva poznala a učil na akadémii. Od nešťastnej udalosti s ním nehovorila a ani sa jej zatiaľ neospravedlnil.

Mišku policajti zatiaľ vypočúvali jedenkrát a vzali jej aj mobil. Pre obavu zo zmarenia vyšetrovania nechce jej právnik uviesť dôvody, prečo tak policajti urobili.

Priblížil, že Šeparnev stále nevypovedal v procesnom postavení obvineného. 

Prečítajte si tiež:

Trvalé následky

Vladimír Šeparnev čelí stíhaniu pre ublíženie na zdraví. Šeparnev mal ako civilný inštruktor zakázané študentov učiť strieľať, napriek tomu viedol strelecký krúžok.

Po incidente skončila 20-ročná kadetka v nemocnici s trvalými následkami. Strela jej poškodila dvanásty stavec aj pľúca.  

Právny zástupca mladej kadetky Marko Polakovič zároveň pripomenul, že mu len 15. 3. umožnili sčasti nahliadnuť do vyšetrovacieho spisu. Po vznesení obvinenia by mu v tom už polícia nemala brániť. 

Policajný prezident Štefan Hamran čelil pre tento prípad kritike zo strany dozorového prokurátora Juraja Chyla. Ten Hamranovi vyčítal, že informuje aj bez toho, aby poznal spis.

Hamran vopred avizoval, že v prípade padne obvinenie a naznačil, že preverujú zodpovednosť za nešťastie aj u ďalších ľudí.

Po nešťastnej udalosti na policajnej akadémii zriadili najbližší mladej kadetky Mišky aj transparentnú zbierku.

Prispieť môžete TU

Pozrite si reportáž o vyšetrovaní nešťastnej udalosti na Policajnej akadémii (15. 3.):

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Postrelená kadetka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.