Bratislavčania, pozor. Tieto trasy liniek MHD i prímestských autobusov pozmení dnešný maratón

Bratislavčania, pozor. Tieto trasy liniek MHD i prímestských autobusov pozmení dnešný maratón
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Nedeľňajší (2. 4.) bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

Upozorňuje na to Eva Vozárová, hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Pozmenené a obmedzené trasy

„Pre bezpečný a hladký priebeh maratónu budú na základe aktuálneho priebehu trasy presmerované, respektíve krátkodobo obmedzené električkové linky 1, 3 a 4, trolejbusové linky 40, 42, 47, 49, 60, 71 a 72, autobusové linky 21, 29, 50, 66, 68, 70 a 88 a tiež regionálne autobusové linky 219, 245, 250 a 269," spresnila.

Regionálne autobusy vychádzajúce z Bratislavy budú zastavovať na všetkých svojich zastávkach, na pozmenenej trase je však potrebné rátať so zdržaním.

V smere zo Stupavy do Bratislavy vynechajú zastávku Krížna. „Namiesto nej zastavia na náhradnej zastávke Trnavské mýto na Krížnej, nástupište J, ako linky 68 a 78," dodala Vozárová.

Podrobnosti o presmerovaní trás liniek možno nájsť na weboch idsbk.sk a dpb.sk.

Prečítajte si tiež:

Na obmedzenie pre individuálnu dopravu upozorňuje bratislavská polícia na sociálnej sieti.

„Obmedzenia sa v nedeľu v čase od 8.30 do 14.00 h dotknú najmä mestských častí Staré Mesto, Ružinov a Petržalka," avizujú policajti.

Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

„Doprava na jednotlivých uliciach bude regulovaná v závislosti od priebehu maratónu a pohybu bežcov," dodávajú.

Zmeny budú označené dopravným značením, na mieste budú aj príslušníci dopravnej polície.

Pozrite si archívnu reportáž o Slovenke, ktorá patrí medzi kráľovné maratónskych tratí. Bude mať 75 a za sebou má takmer 500 maratónov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti