Mečiar prezradil, čo by robil, keby skončil vo väzení

Vladimír Mečiar
Zdroj: TASR

Podľa neho je prezident Kiska chudák a strana Smer škodí Slovensku.

Vladimír Mečiar sa stiahol z politiky po fiasku vo voľbách v roku 2010. Odvtedy sa na verejnosti objavuje sporadicky. Väčšinu času trávi na chate v Dolnej Porube, kde aj pri príležitosti osláv 75. narodenín poskytol rozhovor denníku Nový Čas.

Prezradil, že ho trápi bajpas a vyskočená kľúčna kosť, a preto už na chalupe nemôže toľko robiť. V pláne má aj napísať knihu, podkladov má veľa. Vraj pôjde o výpoveď očitého svedka historických udalostí, pri ktorých nikto iný nebol.

O amnestiách

Na otázku, či sa bojí stíhania, povedal: "Pokiaľ ide o toto obvinenie, tak je to chrapúnstvo, pretože od začiatku do konca je vymyslené."

Vyjadril sa aj k smrti Róberta Remiáša, ktorý uhorel vo vlastnom aute. Tvrdí, že medzi ním a Remiášom neexistuje žiadna súvislosť, len tá, že zomrel v čase jeho vlády. "Pani Remiášová pre mňa nie je partner, ona sa dala len na nejaké kampane zneužiť, niečo na tom získala, a tak sa aj správa ďalej. Remiášova smrť je obyčajná kriminálna udalosť a vlastne ani neviem, či je kriminálna, no nie je vyšetrená," povedal Mečiar.

Nový Čas sa bývalého premiéra opýtal, či sa stretáva s Ivanom Lexom. Priznal, že raz dávno sa stretli. Nikdy s  ním nepriateľ nebol a tvrdí, že Lexa na seba zobral ťažkú zodpovednosť, ktorá sa mu vypomstila a zničila mu rodinný život a povesť, a to všetko za dobré služby štátu.

Čo by robil, keby ho odsúdili? "Kúpil by som si Človeče, nehnevaj sa a čakal, kým sa tam ukáže Fico s Dankom," odpovedal.

O súčasnej koalícii a opozícii

Mečiar si myslí, že Robert Fico vytvoril osobitný režim, ktorý nemá s demokraciou veľa spoločného a má veľa spoločného s osobnou mocou. Tvrdí, že je už vo funkcii dlho a treba ho vymeniť. Nešetril ani Andreja Danka. "Danko je zase obrovským sklamaním a prejavuje sa ako narcis a nie ako politik," povedal Vladimír Mečiar.

Vyjadril sa aj na adresu prezidenta Andreja Kisku. Podľa neho je chudák, ktorý do niečoho šlapol a doteraz nevie do čoho.

Podľa Mečiara stranu Smer čaká rovnaký osud ako HZDS a z dlhodobého hľadiska Slovensku škodí.


BRATISLAVA/ Nový Čas, nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Mečiar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.