R2 pri Zvolene na 10 dní zatvorili. Do Košíc sa dostanete obchádzkou

Zatvorená R2 smerom do Zvolena.
Zdroj: TV Markíza

Podľa predbežných plánov by cestu mali otvoriť o týždeň v sobotu.

Hlavné cestné ťahy Slovenskom sú akoby zakliate. Nie len, že chýba súvislá sieť diaľníc, ale dopravu brzdia už aj zosuvy skál. Pri cestovaní z východu na západ tak musia vodiči obchádzať nie len Strečno, ale najnovšie už aj Zvolen.

Skaly sa zosunuli na rýchlostnú cestu R2 ešte v júni. Po búrke sa uvoľnili zo strmého svahu. Cestu v jednom jazdnom pruhu uzavreli a začali zabezpečovať terén proti ďalším zosuvom. Hlavné práce prišli na rad vo štvrtok (27.4.).

„Národná diaľničná spoločnosť osadí bezpečnostné zábrany v stredovom páse v dĺžke 800 metrov a osadia vysokopevnostné tyče, na ktorých bude vysokopevnostné pletivo," povedal Martin Guzi z Národnej diaľničnej spoločnosti.

Trojkilometrový úsek od Budče po Zvolen museli úplne odstaviť. Boli sme sa tam pozrieť ráno. Diaľničiari stavali nové značky a prelepovali pôvodné tabule. R2 mali uzavrieť o 08.00h, no jazdilo sa po nej asi dve hodiny.

„O uzávere vždy rozhoduje policajný zbor, ktorý si kontroloval dopravné značenie na celom úseku, pokiaľ ide o obchádzkovú trasu," vysvetlil Guzi.

Odstavená diaľnica znamená, že celá tranzitná doprava, či už na západ alebo na východ bude musieť prechádzať cez Zvolen.

Kolóny sa tvorili na oboch koncoch mesta, kde museli autá zísť zo zaužívanej trasy. Od štvrtku sú tak dva najhlavnejšie ťahy spájajúce Bratislavu s Košicami poznačené obchádzkami. Na severnej trase zabezpečujú svah pod Strečnom, na južnej robia to isté pri Zvolene. Podľa predbežných plánov by R2 na spomínanom úseku mali otvoriť v sobotu 5. augusta.


ZVOLEN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme R2

Dôležité udalosti