Smutný pohľad na nádrž Ružiná. Dobrovoľníkov prekvapilo, v akom žalostnom stave ju našli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Plastové fľaše, plechovky, ale aj matrac, či pneumatiky. Pri vodnej nádrži v Lučeneckom okrese sa dnes (piatok 31. 3.) stretli dobrovoľníci, aby opäť zbierali smetie. Veľa sa ich naplavilo aj potokmi z okolia.

Rekreačný areál v Ružinej. Na miesto, ktoré bolo od 70. rokov minulého storočia vyhľadávanou dovolenkovou destináciou, je smutný pohľad. Špina a odpadky sú tu neprehliadnuteľné.

Asi 60 dobrovoľníkov dostalo rukavice a vrecia. Len za dve hodiny čistenia ľudia vyzbierali desiatky vriec. Toľko smetí v prírodnej rezervácii s 5. stupňom ochrany naozaj nečakali.

Prečítajte si tiež:

​Niektorý odpad je síce naplavený, iný tu nechali aj návštevníci. Najčastejšie to boli plastové fľaše. Všetky so staršími dátumami, čo je dobré znamenie a naznačuje to, že prechod na zálohovanie fliaš prináša výsledky.

Na poriadok v blízkosti priehrady bude čoskoro dozerať aj zástupca štátnej ochrany prírody. Ten bude mať pod palcom aj priame sankcie. Cieľom je na mieste udržať totálny poriadok.

Dobrovoľníci v blízkosti cesty našli aj mŕtvu srnku, ktorú pravdepodobne zrazilo auto a kontaktovali poľovné združenie.

Zaujímavosťou je, že vodná nádrž bola pre rekonštrukciu roky vypustená. Aktuálne je plná asi na 30% a pre verejnosť ju chcú sprístupniť už toto leto.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti