Dôchodkyňa z Bratislavy odfotila muža, ktorý ju príbehom o „vnukovi s finančnými problémami“ pripravil o 14-tisíc

Dôchodkyňa z Bratislavy odfotila muža, ktorý ju príbehom o „vnukovi s finančnými problémami“ pripravil o 14-tisíc
Podvodník, ktorý sa predstavil ako pán Kováč a prevzal 14-tisíc eur. Zdroj: Polícia FB/Bratislavský kraj

Je to jedna z prvých fotografií v sérii telefonických podvodov zameraných na seniorov.

Jedného z podvodníkov, ktorí známymi historkami o „vnukovi s finančnými problémami“ už niekoľko rokov okrádajú seniorov po celom Slovensku, sa podarilo odfotiť statočnej dôchodkyni z Bratislavy. Muž na fotke od nej vylákal 14-tisíc eur.

Aktuálny prípad sa stal v pondelok.

Neznámy muž – je možné, že išlo o muža na fotografii - telefonicky kontaktoval poškodenú seniorku a predstavil sa jej ako jej vnuk, ktorý má finančné problémy. Seniorka mu chcela pomôcť, a preto postupovala podľa pokynov falošného vnuka. Ten jej povedal, aby vybrala z bankového účtu finančnú hotovosť, ktorú odovzdá pri nemocnici na Kramároch ,,pánovi Kováčovi“, nakoľko on momentálne nemôže po peniaze prísť.

„Dôchodkyňa sa presunula ku vchodu nemocnice na Kramároch, kde k nej pristúpil muž, ktorý sa jej predstavil ako pán Kováč. Seniorka si stihla muža odfotografovať a následne mu odovzdala 14 000 €. Po príchode domov kontaktovala svoju dcéru a zistila, že sa stala obeťou podvodu,“ informuje polícia z Bratislavského kraja.

Polícia v tejto súvislosti žiada verejnosť, aby ju kontaktovala, ak disponuje informáciami o osobe na fotografii alebo skutočnosťami súvisiacimi s prípadom. Na bezplatnom čísle polície 158, alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení. Prípadne napíšte formou správy na FB profile Polícia SR – Bratislavský kraj

Pozrite si aj reportáž z Televíznych novín o obžalobe na Dušana Dědečka, ktorý autom usmrtil päť ľudí

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.