Milenky sa delia na dve kategórie. Staňte sa takou, ktorú nikdy neopustí

Milenka a milenec - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

V takomto vzťahu hrá najdôležitejšiu úlohu sex.

"Sú milenky pohodlné a milenky nepohodlné. Tie druhé sú ešte o niečo horšie ako vlastné manželky." Tieto slová povedal Sacha Guitry ...

Nepohodlná milenka. To je presne taká milenka, akou byť nechcete. Ani takou byť nemôžete, ak mienite milenkou ešte nejakú dobu zostať. Francúzsky dramatik a spisovateľ Sacha Guitry bol päťkrát ženatý a mal nespočetné množstvo mileniek, takže sa dá predpokladať, že o nepohodlných milenkách niečo vedel.

Síce sa preslávil svojím trochu ironickým postojom k ženám, čo dokazujú nielen jeho výroky, ale tiež jeho divadelné hry, ale rozhodne nie je jediným mužom, ktorý sa nepohodlným milenkám vyhýba.

Napokon všeobecne platí, že muži nestoja o komplikované vzťahy. Ak si vás má "nechať", potom nesmiete byť obťažujúcou milenkou. Musíte byť múdrou milenkou ...

Zase ten sex

V mileneckých vzťahoch hrá jednu z najdôležitejších úloh práve sex. Pretože spolu milenci nemôžu byť oficiálne, viac ako tajné schôdzky spojené s milovaním toho nemajú. A muži sú v tomto ohľade ešte náročnejší ako ženy. Ženy milenky si môžu nahovárať, že sa s nimi milenec schádza kvôli krásnym očiam, ale pravda je taká, že krásne oči všetko nezachránia, a že väčšina mužov milostný pomer bez uspokojivého sexu moc dlho udržiavať nebude.

Zdroj: Shutterstock.com

To býva častý omyl mileniek, ktoré chcú zostať milenkami za každú cenu. Myslia si, že keď milencovi dajú všetko, čo si želá, plus ešte niečo navyše, majú vyhraté a svoju pozíciu milenky si udržia. To sa ale stane málokedy.

Výnimkou sú prípady, kedy si muž so záľubou - dajme tomu - v netradičných sexuálnych praktikách hľadá milenku, ktorá jeho záľubu zdieľa a bude ochotná s ním tieto praktiky prevádzkovať. Takýto milenecký vzťah je však založený iba na sexe a na jeho začiatku býva uzavretá vzájomná dohoda, že nič iné ako sex spolu milenci prevádzkovať nebudú.

V mileneckých vzťahoch, kde ide okrem sexu aj o vzťah, by sa rozhodne nemalo toľko ponáhľať. Milenka, ktorá dá milencovi na prvých schôdzkach "všetko", nebude mať neskôr čo ponúknuť. Môže mať tú najlepšiu vôľu, môže chcieť milenca čo najviac potešiť, pretože je zamilovaná a zdá sa jej, že tak je to správne, ale ... Ale pre muža tým postupne stratí na príťažlivosti, pretože nebude mať čo dobývať.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

"My muži si radi myslíme, že sme ženu dobyli," hovorí tridsaťpäťročný Jaro. "Keď dostaneme všetko naservírované pekne na podnose, neteší nás to toľko, ako keď musíme vynaložiť určité úsilie na to, aby sme získali, čo chceme. Potrebujeme v žene vidieť trofej. Potom je pre nás milenecký pomer vzrušujúci."

Vidina, že ešte nedosiahli všetkého, čo chceli, ich udržuje v napätí a v strehu. Buďte vášnivá, ale nechajte si svoje tajomstvá, ktoré on bude musieť po krôčikoch odhaľovať. Tiež majte v zálohe nejaké prekvapenie. A ak žiadne nemáte, aspoň ho udržujte v domnienke, že to najlepšie na neho ešte len čaká. Že sa má na čo tešiť. A že to bude stáť za to.

Buďte vzácna

V určitom napätí ho neudržujte iba v oblasti sexu. Buďte do istej miery vzácna aj celkovo. Vyzerá to ľahko, ale tak jednoduché, ako sa zdá, to v žiadnom prípade nie je. Zďaleka nie každá žena dokáže byť otvorená a ústretová a zároveň trochu odťažitá, záhadná a vzácna.

Pre muža, ktorý berie milenecký pomer ako dočasnú záležitosť, do ktorej nechce (a ani nemôže, pretože nemá v úmysle zničiť si manželstvo) investovať viac citov a času, než je nutné na udržanie pomeru, môže správanie typu "urobím pre teba všetko" byť obťažujúce a nepríjemné.

Milenka, ktorá robí všetko pre to, aby bola s ním, a ide do vzťahu naplno a so všetkou vervou, neustále hovorí o láske a zahŕňa ho darmi, sa skôr alebo neskôr stane nepohodlnou.

Zdroj: shuterstock.com

Nikdy sa vzácnosti nesnažte dosiahnuť vyhrážkami, že sa pokojne môžete zobrať a odísť. Mohol by vám povedať, aby ste išli. A potom - nie je to práve dôstojné. Musí to vyzerať nenápadne a úplne nenútene, a toho nedosiahnete slovami, ale správaním. Dôležité je nájsť ten správny pomer medzi nevšímavosť a ústretovosťou. Je potrebné ho udržiavať v napätí, aby po vás neprestal túžiť, ale zároveň ho nesmiete prílišnou uzavretosťou odradiť.

Nedávajte mu príliš, ale ani málo. Keď to niekde začne škrípať, buďte flexibilná, a buď pridajte, alebo naopak uberte. Samozrejme záleží na type osobnosti milenca a tiež na tom, ako veľmi je do vás zamilovaný. Čo platilo na jedného, nemusí platiť na druhého. Všeobecne sa však dá povedať, že príliš veľa prejavovanej pozornosti a príliš veľa okázalých citov môže vzťah zadusiť, a to platí pre všetky vzťahy, nielen pre tie milenecké.

Pozor na podrazy a intrigy

Niektoré milenky sa časom túžia stať niečím viac. Oficiálnymi partnerkami. Alebo chcú aspoň viac ako tajné spotené schôdzky v požičanom byte. Chceli by spoločné prechádzky, výlety, večere a spoločné dovolenky. Sex raz týždenne od piatej do siedmej večer im začne byť málo.

Hovoria si: "Prečo ona má všetko a ja mám len posteľ? Ona nič netuší, myslí si, ako skvelého má muža, a je spokojná. Som to ja, kto zaspáva každý večer sama. Prečo mám trpieť len ja? Nech trpí aj ona.

"Zúfalé ženy robia zúfalé veci. Napríklad tajne, aby to milenec nespozoroval, nastriekajú na golier jeho košele trochu svojho parfumu. Alebo telefonujú a posielajú textové správy. Stále a v ktorúkoľvek dennú aj nočnú hodinu. Iné ako keby náhodou strčia milencovi do vrecka účtenku od večere. Alebo rovno dámske nohavičky. Cieľ ich konania je jasný. Chcú získať viac, ako majú.

Intrigami to ale nedosiahnu. Možno sa im podarí narušiť milencovo manželstvo, ale keď milenec intrigy odhalí, milenka nebude tá, o ktorú sa bude usilovať. Naopak sa jej rýchlo zbaví a urobí všetko pre to, aby dal do poriadku svoje pošramotené manželstvo.

Ak máte byť milenkou, ktorej sa nezbaví, zabudnite na intrigy, vyhrážky, výčitky aj žiarlivé scény. K takýmto ženám sa muži len veľmi neradi vracajú. Neradi vyhľadávajú ich spoločnosť. A vy predsa chcete byť ženou, ku ktorej sa má vracať rád a čo najčastejšie. Čo je obzvlášť dôležité - buďte zábavnou spoločníčkou.

Buďte takou milenkou, s ktorou je zábava, má zmysel pre humor a nadhľad. Výčitkami alebo svojimi obvyklými starosťami ho tak akurát zaženiete. Nadhľad a zmysel pre humor v spojení s pochopením pre jeho problémy z vás urobia milenku nenahraditeľnú, radí portál jenproženy.cz.

Prečo si muži začínajú tajné milostné romániky? Okrem túžby po nových dobrodružstvách, po dobývaní ďalších žien, po niečom zakázanom ... sú tu aj ďalšie dôvody. Chcú sa pobaviť. Chcú sa uvoľniť. Túžia si oddýchnuť v nezáväznom zväzku od problémov svojho každého dňa, od stereotypu svojej rodiny. Rozhodne netúžia po tom riešiť ďalšie problémy a mať zodpovednosť za niekoho ďalšieho ...

BRATISLAVA/redakcie myzeny

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.