Dve eurá za každý predaný gram drogy. Taká mala byť podľa vyšetrovateľov cena za krytie drogového gangu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Roky boli policajnými funkcionármi, teraz sa ich bezúhonnosť otriasa v základoch. Bývalý krajský šéf trnavskej polície a okresný riaditeľ majú na krku závažné paragrafy. Oboch viní vyšetrovateľ NAKA z toho, že za úplatky kryli drogový biznis gangu a konkrétnych členov tejto skupiny. Súd ich síce nechal na slobode, ale nie je to ešte definitívne.

Bývalý krajský riaditeľ trnavských policajtov mal podľa vyšetrovateľa držať ochrannú ruku nad údajným šéfom zločineckého gangu Tiborom Gubáňom. Za to mu mal on platiť 2 eurá za každý gram predanej drogy. V uznesení sa píše, že sa to dialo ešte v čase, keď bol vo funkcii. 

V uznesení vyšetrovateľ opisuje, ako sa údajný šéf gangu Tibor Gubáň chcel odčleniť od piťovcov, pre ktorých pôvodne robil. Členovia tejto skupiny opísali jedno stretnutie s ním, kam mal prísť aj Bystrík Stanko a povedať im, že Gubáň je jeho človek a nech mu dajú pokoj.

„Uznesenie bolo vystavané na právoplatne odsúdených piťovcov, ktorí sa snažia dosiahnuť nejaké výhody. Sudca uveril skôr verzii osobe, ktorá mala vyplácať financie,“ tvrdí na margo uznesenia Martin Pohovej, advokát Bystríka Stanka.

Bystrík Stanko bol v čase, keď ho zadržali, už v civile. Pracoval ako šéf Centra podpory na trnavskej polícii. Pýtali sme sa, čo s ním teraz bude.

„Na základe dodatku k služobnej zmluve bude menovaný v súlade so zákonom o štátnej službe zaradený mimo činnú štátnu službu,“ odpovedá Zuzana Eliášová, hovorkyňa ministerstva vnútra.

Prečítajte si tiež:

​Rastislav Grznár bol zase v čase zadržania okresný šéf trnavských policajtov. Tisícky eur mal brať tiež za ochranu. Väzbu mu sudca nahradil probačným dohľadom.

„Ide o výpoveď spolupracujúceho obvineného, viackrát súdne trestaného recidivistu, no a asi to zohralo úlohu, že bola väzba nahradená,“ myslí si Juraj Gavalec, obhajca Rastislava Grznára.

„Krajský riaditeľ v Trnave využil zákonné oprávnenie a riaditeľa okresného riaditeľstva dočasne pozbavil výkonu štátnej služby. Keďže aj v tomto prípade platí prezumpcia neviny, posúdenie podmienok pokračovania jeho služobného pomeru je predmetom konania, ktoré v súčasnej dobe prebieha, a toto bude vyhodnotené v súlade so zákonom,“ dodáva Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

O tom, či obvinených mužov nakoniec budú vyšetrovať na slobode, alebo naopak pôjdu do väzby, rozhodne najvyšší súd v pondelok popoludní.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti