Pellegrinimu sa komplikuje situácia. Zatiaľ čo mu klesajú preferencie, vylučuje zo spolupráce čoraz viac strán

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vzťah medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim ďalej chladne. Šéf Smeru opakovane vyzýval svojho ex-premiéra k spolupráci. Zatiaľ to na zmier nevyzerá.

Napätie medzi predsedami prichádza v čase, keď v prieskumoch bojujú o prvé miesto.

Prvý krok urobil Smer pred dvomi týždňami, keď nahral video, kde členovia strany strašili konšpiračnou teóriou, že na Ukrajinu budú musieť ísť bojovať aj Slováci. Robert Fico vtedy vyzval Petra Pellegriniho, aby to spoločne zastavili a sľúbili ľuďom, že spolu vytvoria novú vládu.

Pellegriniho jeho nápad nenadchol a spoluprácu odmietol. Fico reagoval, že Pellegrini sa snaží ťahať svoju stranu k Progresívnemu Slovensku.

Prečítajte si tiež:

Ani ich však Hlas nevolá k rokovaciemu stolu. Pellegriniho strana odmieta povedať, s kým chcú spolupracovať v prípade skladania koalície. 

Jednoznačne sa nevyjadrujú ani progresívci. Ich šéf Michal Šimečka priblížil, že pred komunálnymi voľbami sa dohodli, že s Hlasom nebudú spolupracovať. Rovnaká debata ich čaká aj pred parlamentnými voľbami.

Chce však zabojovať a ako najlepšiu možnosť vidí to, ak by vo vláde nebol ani Smer ani Hlas.

Sociológ a šéf agentúry Focus Martin Slosiarik hovorí, že ak strany, ktoré sú na opačných hodnotových stranách začnú hovoriť o možnej spolupráci, prejaví sa to na preferenciách, ktoré začnú klesať.

„Voliči majú radi skôr hodnotový poriadok. Koketovanie so stranami na druhej strane nemusí byť prospešné pre preferencie,“ skonštatoval Slosiarik.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.