Slovenky podporujú dojčenie na verejnosti. Vlastnými fotkami na Facebooku

Ilustračná snímka.
Zdroj: Lolostock/shutterstock.com

Na sociálnu sieť pridávajú vlastné fotografie pod hashtagom #sancapredojcenie a nominujú svoje známe či blízke priateľky.

Keď je dieťa hladné, žiadna mamička nerieši, kde sa práve nachádza a nakŕmi ho. Dojčenie na verejnosti však aj v súčasnej modernej spoločnosti niektorí stále vnímajú ako kontroverzné a nájdu sa aj jedinci, ktorých to dokonca pohoršuje. Zrejme zabudli na to, že kedysi tak boli kŕmení aj oni.

Už niekoľkokrát sme dokonca písali o tom, ako dojčiacu mamičku na verejnosti niekto slovne napadol. Stalo sa to v mnohých krajinách sveta. Aj preto sa v prvý augustový týždeň oslavuje Svetový týždeň dojčenia. Zapojili sa doň aj mnohé Slovenky, ktoré na sociálnu sieť pridávajú vlastné fotografie pod hashtagom #sancapredojcenie a nominujú svoje známe či blízke priateľky.

Do kampane sa zapojila aj tanečnica Anči Strike, manželka Laciho Strikea.


"Pri príležitosti svetového týždňa dojčenia zverejňujem svoju fotku, kde dojčím svojho veľkáča. Lebo dojčenie je normálne, ako aj jedenie a nemalo by v ľuďoch vzbudzovať ostych, potrebu odvracať tvár či pohoršenie. Lebo prsník je v prvom rade pre dieťa a až v druhom pre tata," napísala užívateľka Micy Há. 


"Dojčenie je pre mňa mnohým, v prvom rade je to nástroj na kŕmenie, no i utíšenie, prehlbovanie vzťahu s mojou dcérkou, na uspávanie, poláskanie, dalo by sa vymenúvať nespočetné množstvo vecí," napísala zase mamička Veronika.


"Dojčenie je pre mňa úžasný dar, spôsob budovania vzťahu s mojím synkom a zážitok bytia ženou a matkou," napísala mamička Ľuba.




"Fotka je pre mňa spomienkou na významnú udalosť. Prvé dojčenie na verejnosti! S troškou stresu a hanblivosti sme to prekonali a dojčíme sa už 9,5 mesiaca," pochválila sa Zuzka.










BRATISLAVA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti