Traktor skončil po náraze na streche. Zakliesnený vodič (†30) nehodu neprežil

Tragická nehoda v obci Sady nad Torysou.
Tragická nehoda v obci Sady nad Torysou. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Banskobystrický kraj

Tragická nehoda v košickom okrese. V pondelok (3. 4.) popoludní sa v obci Sady nad Torysou, časť Zdoba, zrazilo osobné auto s traktorom. Nehodu neprežil 30-ročný vodič.

„36-ročná vodička viedla osobné motorové vozidlo zn. Mazda v smere od obce Sady nad Torysou, časť Byster, do mesta Košice, pričom sa pravdepodobne dostatočne nevenovala vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a nedodržala dostatočnú bezpečnú vzdialenosť od pred ňou jazdiaceho poľnohospodárskeho stroja - traktora zn. Zetor, ktorý viedol 30-ročný vodič, a prednou časťou vozidla narazila do ľavého zadného kolesa traktora,“ informuje košická polícia na sociálnej sieti. 

Po náraze sa traktor prevrátil kolesami nahor a vodič ostal zakliesnený pod strojom.

Prečítajte si tiež:

Vodič traktora utrpel smrteľné zranenia​

„Žiaľ, zranenia, ktoré vodič pri dopravnej nehode utrpel, boli natoľko vážne, že im na mieste podľahol. Vodičku policajti na mieste dopravnej nehody podrobili dychovej skúške, tá prítomnosť alkoholu v jej dychu nepotvrdila,“ uvádza polícia.

Žene zadržali vodičský preukaz. Policajti začali trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Kto v tomto prípade skutočne pri svojej jazde pochybil a akou mierou je predmetom ďalšieho vyšetrovania. 

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 22. 2. 2023:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti